Wiadomości

Dostał 10 tys. Kary za łamanie zakazu kwarantanny

Data publikacji 07.04.2020

Karę administracyjną w wysokości 10 tysięcy złotych musi zapłacić mieszkaniec powiatu lęborskiego, który złamali zasady kwarantanny. Kara podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni. Za złamanie kwarantanny grozi obecnie kara nawet 30 tysięcy złotych.

W powiecie lęborskim znaczna liczba osób przebywa na kwarantannie. To sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii. Poziom świadomości mieszkańców naszego powiatu w tym zakresie jest dość wysoki, jednak zdarzają się jednostki, które do zakazu opuszczania mieszkania podchodzą bardzo lekceważąco. Tak było w przypadku 22-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego, który będąc na kwarantannie, wychodził z domu trzykrotnie. Za trzecim razem to pracownik sanepidu usłyszał telefonicznie od ojca mężczyzny, że go nie ma.

Funkcjonariusze sporządzili dokumentację dla sanepidu i wniosek o ukaranie do sądu. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lęborku już wystosował decyzje o nałożeniu na sprawce kary administracyjnej w kwocie 10 tysięcy złotych.

Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie kwarantanny może nałożyć karę do 30 tys. zł.

Pomimo naszych ciągłych apeli dotyczących zakazu gromadzenia się wczoraj policjanci nałożyli trzy kolejne mandaty i skierowali dwa wnioski do sądu. Dwaj mężczyźni z Bukowiny zostali ukarani grzywną za gromadzenie się w obrębie sklepu, gdzie postanowili wspólnie napić się piwa. Natomiast dwóch lęborczan postanowiło w tej samej sprawie spotkać się w Mini Parku, przeciwko nim skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Cały czas przypominamy – #zostańwdomu. Resztę zostaw nam.

Powrót na górę strony