Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Płacił cudzymi kartami, usłyszał 25 zarzutów

Data publikacji 12.03.2021

Kryminalni z komisariatu w Śródmieściu zatrzymali 32-latka, który posługując się cudzymi kartami bankomatowymi, zapłacił za zakupy warte prawie 750 złotych. Mężczyzna usłyszał 25 zarzutów w tej sprawie. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę policjanci kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali 32-latka z Gdańska, który używał cudzej karty bankomatowej, utraconej podczas rozboju. W trakcie pracy nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że 32-latek pod koniec lutego 2021 roku znalazł i przywłaszczył sobie portfel, w którym oprócz pieniędzy w kwocie prawie 1 tys. złotych, dokumentów, znajdowała się karta bankomatowa, którą sprawca dokonał kilkunastu nieautoryzowanych transakcji. Pokrzywdzony poniósł starty w wysokości blisko 500 złotych. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił przedstawić zatrzymanemu także kolejne zarzuty. 32-latek odpowie również za włamanie do szafki pracowniczej na terenie jednej z gdańskich firm. Do zdarzenia doszło w lipcu 2019 roku, a mężczyzna ukradł wtedy z szafki portfel, w którym było 120 złotych oraz karta bankomatowa. Jak się okazało, 32-latek zdążył wykonać tą kartą kilka płatności na kwotę ponad 250 zł. Wczoraj zatrzymany mężczyzna został przesłuchany, a policjanci przedstawili mu 25 zarzutów dotyczących przywłaszczenia oraz kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia. Za przywłaszczenie grozi kara 5 lat więzienia. Kradzież z włamaniem jest zagrożona karą 10 lat więzienia. Policjanci przypominają, że w przypadku zgubienia karty płatniczej lub podejrzenia, że ktoś mógł nam ją ukraść, należy ją natychmiast zastrzec lub zawiesić (czasowo zablokować-to opcja dostępna w niektórych bankach). W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Zgubioną lub skradzioną kartę zastrzec można na infolinii swojego banku, w oddziale, w niektórych przypadkach także w bankowości elektronicznej. Można również zrobić to pod ogólnopolskim numerem telefonu uruchomionym specjalnie do zastrzegania kart przez Związek Banków Polskich: (+48) 828 828 828. Numer ten warto zapisać na liście kontaktów w swoim telefonie, aby w razie potrzeby nie tracić czasu na jego szukanie. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Więcej informacji na portalu: www.zastrzegam.pl

Powrót na górę strony