Wiadomości

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 91 – policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze

Data publikacji 14.10.2020

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Rakowiec. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 49-letni kierowca mercedesa zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką. Niestety wskutek zderzenia dwóch samochodów zginął kierowca osobówki. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

Wczoraj około godziny 8.00 oficer dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Rakowiec. Natychmiast w to miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego oraz z Komisariatu Policji w Gniewie. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 49-letni kierowca osobowego mercedesa jadąc w kierunku Łodzi, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym samochodem ciężarowym marki Mercedes Actros. Niestety obrażenia, jakich doznał 49-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego, okazały się śmiertelne.
Stróże prawa przebadali kierowcę ciężarówki na zawartość alkoholu, który był trzeźwy. Policjanci z powodu uszkodzeń powypadkowych zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od dwóch mercedesów. Samochody uczestniczące w tym zdarzeniu trafiły na policyjny parking.
Stróże prawa sporządzili oględziny rozbitych aut. Policyjny technik wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Droga w miejscu wypadku była zablokowana, dlatego funkcjonariusze wyznaczyli objazdy.
Policjanci apelują o rozwagę oraz ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zachowujmy szczególną ostrożność i pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że zmiana aury wymusza zmianę techniki kierowania pojazdem.

  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku
Powrót na górę strony