Wiadomości

Wojewódzkie eliminacje XXVI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”

Data publikacji 21.06.2019

W dniach 18 i 21 czerwca 2019 r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyły się wojewódzkie eliminacje XXVI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Najlepszymi policjantami z komend miejskich i powiatowych Policji województwa pomorskiego okazali się funkcjonariusze z KPP w Malborku i KMP w Gdyni, którzy będą reprezentować nasze województwo na zawodach ogólnopolskich.

We współzawodnictwie w ramach corocznie odbywających się zawodów zmagali się funkcjonariusze ze wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji województwa pomorskiego oraz Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. W turnieju uczestniczyło w sumie 42 policjantów (21 par patrolowych). W drodze do finału uczestnicy brali udział w pięciu konkurencjach:

-  test wiedzy zawodowej,

- udzielanie pierwszej pomocy,

- sprawdzian sprawności fizycznej,

- stosowanie technik obezwładniania osób,

- sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego.

Wśród funkcjonariuszy pełniących na co dzień służbę na terenie działania komend miejskich i powiatowych Policji województwa pomorskiego:

I miejsce zajęli:

st. post. Grzegorz Bartecki

st. post. Marcin Kaszubowski

z Komendy Powiatowej Policji w Malborku

II miejsce zajęli:

sierż. Kamil Tandetzki

post. Mariusz Leszczyński

z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni

III miejsce zajęli:

mł. asp. Adam Karczewski

sierż. szt. Krzysztof Chmielecki

z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku

Zwycięzcy otrzymali z rąk mł. insp. Iwony Kuczyńskiej, Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku oraz nadkom. Pawła Mirysa, Zastępcy Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku dyplomy okolicznościowe, pamiątkowe puchary oraz nagrody finansowe Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, a dwa najlepsze patrole, tj. z Komendy Powiatowej Policji w Malborku oraz z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni reprezentować będą województwo pomorskie w zawodach finałowych, które odbędą się w dniach 10 – 13 września 2019 r. w Szkole Policji w Słupsku.

Podkreślenia wymaga fakt, że drużyna reprezentująca Oddział Prewencji Policji w Gdańsku w składzie st. sierż. Łukasz Kupczyk i st. sierż. Oskar Holz zdobyła największą liczbę punktów, jednak zgodnie z Regulaminem ww. turnieju nie będzie mogła brać udziału w zawodach ogólnopolskich.

 • policjanci w trakcie zawodów
 • policjanci w trakcie zawodów
 • policjanci w trakcie zawodów
 • policjanci w trakcie zawodów
 • policjanci w trakcie zawodów
 • policjanci w trakcie zawodów
 • policjanci w trakcie zawodów
 • policjanci w trakcie zawodów
Powrót na górę strony