Wiadomości

KWP Gdańsk - kampania „Stop bezmyślności”

Data publikacji 16.04.2008

Kampania pod nazwą „Stop bezmyślności ma na celu pokazanie rzeczywistych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń z udziałem psów. Problem pogryzień przez psy wraca co jakiś czas i wzbudza wiele emocji.

Kampania pod nazwą „Stop bezmyślności ma na celu pokazanie rzeczywistych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń z udziałem psów. Problem pogryzień przez psy wraca co jakiś czas i wzbudza wiele emocji.

Większość psów to wspaniałe, przyjacielskie zwierzęta, które jeśli puszczą się w pogoń, to po to, aby nas powitać. Zdarza się jednak, że jest inaczej. Normalny, zdrowy pies nie atakuje ludzi. Jeśli groźnie szczerzy kły, warczy i biegnie w naszą stronę, to dlatego, że został sprowokowany przez człowieka, niejednokrotnie całkiem nieświadomie.

Przypominamy, że to opiekun psa ma obowiązek zachować środki ostrożności aby nie dopuścić do sytuacji aby pies stał się agresywny wskutek przypadkowego zbiegu okoliczności lub działania innej osoby.

Opiekun psa powinien:
  • na ogrodzeniu posesji w widocznym miejscu umieścić informację Zły pies”
  • zamykać furtki i bramy gdy pies biega po posesji
  • zainstalować dzwonek prze furtce
  • poza mieszkaniem czy posesją trzymać psa na smyczy
  • duże psy i te z ras uznanych za agresywne należy ułożyć (kursy tresury)
  • usuwać zanieczyszczenia spowodowane przez psa z klatek schodowych, wind, placów zabaw, chodników, zieleńców itd.
  • uniemożliwić psu przebywanie bez dozoru poza miejscem zamieszkania.

Osoby nie zachowujące środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt podlegają karze grzywny do 250 zł albo karze nagany. Policjant może zastosować pouczenie, mandat karny lub skierować wniosek do Sądu Grodzkiego.
Osoba, która poprzez drażnienie lub płoszenie zwierzęcia doprowadza do tego, że zwierzę staje się niebezpieczne może zostać ukarana grzywną do 1000 zł.
Więcej informacji na temat kampanii na stronie KWP Białystok www.podlaska.policja.gov.pl -
akcja Stop bezmyślności - sprawdź tutaj

Powrót na górę strony