Wiadomości

Akcja prewencyjna Bezpieczna kobieta”

Data publikacji 09.05.2006

9.05 o godz. 20.00 na sali judo nr XIII Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbędzie się inauguracja prewencyjnej akcji Bezpieczna kobieta”.

9.05 o godz. 20.00 na sali judo nr XIII Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbędzie się inauguracja prewencyjnej akcji Bezpieczna kobieta”.

Akcja, której organizatorami są przedstawiciele AWFiS oraz policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP, jest kontynuacją ubiegłorocznych spotkań, które w krótkim czasie przyciągnęły bardzo wiele pań. BEZPIECZNA KOBIETA jest programem obrony przed wszelkimi formami przemocy skierowanym do wszystkich kobiet, niezależnie od wieku i warunków fizycznych.

Akcja jest bezpłatna, trwać będzie od 9 maja do 13 czerwca 2006 roku. Spotkania odbywać się będą we wtorki i czwartki w godzinach 20.oo - 21.oo na sali judo nr XIII na AWFiS.

Wszystkie chętne Panie zapraszamy na zajęcia - zapisy w Radzie Samorządu Studentów osobiście lub telefonicznie pon. - czw. w godz.10.00-14.00, piątek 10.00-11.30.

Zajęcia praktyczne prowadzi mgr Beata Wolska (trenerka judo na AWFiS), a zajęcia teoretyczne - specjaliści KWP w Gdańsku.

Program zajęć:

  • 11 maja 2006r. - Obrona konieczna - definicja, podstawy prawne wyłączenia obrony koniecznej. Zasady powiadamiania o przestępstwie (ścigane z urzędu, ścigane na wniosek, ścigane z oskarżenia prywatnego).
  • 18 maja 2006r. - Jak nie zostać ofiarą przestępstwa - zasady bezpiecznego zachowania się w drodze do domu, w domu, w środkach komunikacji miejskiej, na zakupach, jadąc samochodem (kradzież, rozbój, gwałt). Zasady zachowania świadka przestępstwa.
  • 25 maja 2006r. - Umacnianie własnego bezpieczeństwa - radzenie sobie z zaczepkami, identyfikowanie sygnałów zagrożenia przemocą, ćwiczenie uważności, umacnianie granic psychologicznych, skuteczne wzywanie pomocy.
  • 8 czerwca 2006r. - Prawa ofiary w procesie karnym. Handel ludźmi - zagrożenia przy poszukiwaniu pracy za granicą, sprawdzenie wiarygodności pracodawcy.

Celem szkolenia jest:

  • odblokowywanie swoich naturalnych reakcji obronnych,
  • opanowanie umiejętności samoobrony (nie ataku), sposobów obezwładniania, skutecznego działania w sytuacjach ekstremalnych,
  • nabycie wiedzy, jak nie stać się ofiarą przestępstwa.

Realizacja celów ma zapewnić opanowanie i stałe utrzymanie umiejętności władania własnym ciałem, a w konsekwencji skutecznego działania w warunkach zagrożenia przy wykorzystaniu nabytej wiedzy toretycznej.

Program szkolenia zawarty został w 10 spotkaniach praktycznych, 1 spotkaniu z psychologiem i 3 spotkaniach z zakresu prewencji kryminalnej.


KONTAKT:
RADA SAMORZĄDU STUDENTÓW AWFiS
80-336 Gdańsk, ul. Wiejska 1,
tel. (058) 554-72-65 fax: (058) 552-29-11
E-mail:samorzad@awf.gda.pl
strona: www.ds.awf.gda.pl

Szczegóły - kom. Tomasz Czaja, tel. (0-58) 521-62-13.

Powrót na górę strony