Wiadomości

Malbork - zero tolerancji dla wykroczeń

Data publikacji 18.04.2005

18.04 policjanci z KPP w Malborku zauważyli, że mieszkaniec Malborka w ruchliwym miejscu publicznym puszczał swojego psa bez smyczy i kagańca.

18.04 policjanci z KPP w Malborku zauważyli, że mieszkaniec Malborka w ruchliwym miejscu publicznym puszczał swojego psa bez smyczy i kagańca. Pies, mieszaniec, atakował przechodniów. Właściciel psa odmówił przyjęcia mandatu karnego.

Niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, w tym wypadku brak kagańca i smyczy, to wykroczenie z ar. 77 kw, za co grozi kara grzywny do 250 zł albo kara nagany. Policjanci będą bezwzględni w karaniu sprawców bezmyślnych zachowań właścicieli psów, które w efekcie mogą doprowadzić do okaleczenia przypadkowych przechodniów.

W naszym województwie było kilka przypadków pogryzień. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej wpisując w wyszukiwarkę hasła "pogryzienie, pies".

Tego samego dnia inny patrol policjantów z Malborka stwierdził, że dwaj mieszkańcy Malborka wypalają suchą trawę w obrębie zabudowań. Tego rodzaju zachowanie jest bardzo poważnym zagrożeniem nie tylko dla pobliskich mieszkańców, ale również dla samych sprawców wykroczenia, a skutki są nieprzewidywalne i mogą spowodować olbrzymie straty albo przyczynić się np. do spowodowania wypadku drogowego. W Polsce odnotowano już wypadki drogowe, które były spowodowane zadymieniem drogi i słabą przez to widocznością, a w ubiegłych latach przypadki ciężkich poparzeń, czy nawet śmierci osoby podpalającej.

Wypalanie trawy jest to wykroczenie określone w art. 82 kodeksu wykroczeń, za co grozi kara aresztu, grzywny lub nagany. Należy jednak pamiętać, że skutki wypalania traw mogą być tragiczne. Wówczas, w zależności od ich rodzaju, wypalanie traw może być traktowane jak przestępstwo. Policjanci będą bezwzględni w sytuacjach, kiedy ujawnią tego typu wykroczenie.

Powrót na górę strony