Wiadomości

DEBATA EWALUACYJNA O BEZPIECZEŃSTWIE SENIORÓW

Data publikacji 28.09.2017

27 września 2017 r. w budynku tzw. "ZWAR-u" w Lęborku, odbyła się debata ewaluacyjna. Podczas spotkania omówiono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację „Moja Komenda" oraz przedstawiono stan realizacji wniosków z ostatniej debaty.

27 września 2017 r. w budynku tzw. "ZWAR-u" w Lęborku, odbyła się debata ewaluacyjna. Podczas spotkania omówiono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację „Moja Komenda" oraz przedstawiono stan realizacji wniosków z ostatniej debaty.

Wczoraj w budynku tzw. "ZWAR-u" w Lęborku odbyła się ewaluacyjna debata społeczna. W czasie spotkania omówiono oraz podsumowano realizację wniosków zgłoszonych podczas debaty przeprowadzonej w marcu 2017 roku. W dyskusji na temat bezpieczeństwa udział wzięli współorganizatorzy debaty czyli uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lęborku, w imieniu Burmistrza Lęborka Pani Alicja Zajączkowska. Z przedstawicieli lęborskiej policji udział wzięli: zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku, mł. insp. Andrzej Podleś, asp. sztab. Magdalena Zielke - Jednoosobowe Stanowisko ds. Nieletnich i Patologii, mł. asp. Tomasz Chmiel – dzielnicowy oraz st. Sierż. Aleksandra Ligmanowska funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką społeczną.

Po powitaniu uczestników oraz przedstawieniu założeń debat społecznych i zaplanowanego harmonogramu spotkania, st. sierż. Aleksandra Ligmanowska z Komendy Powiatowej w Lęborku poprowadziła debatę. Komendant podsumował pracę miejscowych funkcjonariuszy w 2017 roku i omówili osiągnięte efekty realizacji wniosków zgłoszonych w trakcie ubiegłorocznej debaty. Omówiono zasady postępowania w przypadku dokonania przestępstw na tzw. "wnuczka", sytuacje związane z bezpiecznym korzystaniem z internetu ale również jak uniknąć sytuacji w których nasze życie może być zagrożone jak np. Zagubienie w lesie.

Policjanci zaprezentowali również innowacyjne narzędzia służące do wzrostu i poprawy bezpieczeństwa i kontaktu społeczeństwa z Policją t.j. aplikacji „Moja Komenda" oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa", które są nowym narzędziem wykorzystywanym przez Polską Policję. Zaprezentowane w trakcie debaty aplikacje to łatwe w obsłudze i intuicyjne narzędzia służące do wymiany informacji pomiędzy Policją, a społeczeństwem. Po zakończonych prelekcjach przyszedł czas na dyskusję, podczas której uczestnicy zgłaszali swoje spostrzeżenia związane w głównej mierze z bezpieczeństwem osób starszych.

Mieszkańcy zauważyli aktywność i pracę policjantów na rzecz bezpieczeństwa. Wymiana swoich spostrzeżeń w trakcie wczorajszej debaty z pewnością pozwoli instytucjom ukierunkować swoje działania w celu poprawy szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony