Wiadomości

ODPRAWA ROCZNA W KOMENDZIE MIEJSKIEJ POLICJI W SŁUPSKU

Data publikacji 27.01.2017

W Komisariacie Policji I w Słupsku odbyła się roczna odprawa służbowa poświęcona wynikom pracy słupskich policjantów w 2016 roku. W spotkaniu uczestniczyła kadra kierownicza jednostki i komisariatów podległych KMP w Słupsku. Gościem specjalnym był zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan.

W Komisariacie Policji I w Słupsku odbyła się roczna odprawa służbowa poświęcona wynikom pracy słupskich policjantów w 2016 roku. W spotkaniu uczestniczyła kadra kierownicza jednostki i komisariatów podległych KMP w Słupsku. Gościem specjalnym był zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan.

> W tym roku spotkanie, na którym podsumowano pracę słupskich policjantów wyjątkowo z powodu aktualnie trwającego remontu auli konferencyjnej przy ul. 3-go maja odbyło się w Komisariacie Policji I przy ulicy Reymonta. W odprawie oprócz kierownictwa słupskiej komendy i podległych komisariatów, uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan .

Prowadzący odprawę insp. Andrzej Szaniawski Komendant Miejski Policji w Słupsku oraz jego zastępcy mł. insp. Tomasz Majkowski i podinsp. Wojciech Jakubowski omówili wyniki pracy osiągnięte przez funkcjonariuszy w 2016 roku. Ukazując prezentacje wyników, za każdym razem sygnalizowali zadowalające parametry naszej pracy, ale także wskazywali te, które należy poprawić.

Słupsk jest miastem bezpiecznym, czego dowodzą chociażby wyniki podsumowanej w kwietniu 2016 roku kolejnej już - V edycji badań poczucia bezpieczeństwa publicznego i oceny działań Policji. Prezentowane dane wskazują ,że na przestrzeni ostatnich lat w Słupsku, podobnie jak w innych miastach regionu wyraźnie spada liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych , jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw, takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia. Ukazując jednak pracę policjantów ze Słupska należy przedstawić niezbędne dane statystyczne będące odzwierciedleniem trudu ale także skuteczności naszej codziennej służby.

Niemal we wszystkich kategoriach, na przestrzeni tych lat, obserwowany jest wyraźny spadek popełnianych przestępstw. I tak np. : w 2015 roku na terenie działania całej słupskiej komendy policji zanotowaliśmy łącznie 3482 przestępstwa, a w roku 2016 mniej bo 3289. Ta spadkowa tendencja idzie w parze z cały czas wysoką wykrywalnością przestępstw kryminalnych 58,5% w 2015 i 60,5 % w 2016.

W tym podsumowaniu nie sposób pominąć przestępczości narkotykowej. Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w żmudnej i często niebezpiecznej pracy w zeszłym roku ujawnili ponad 2 kilogramy amfetaminy, ponad 6 kilogramów marihuany oraz 700 tabletek extasy i 80 gramów dopalaczy.

Kolejną kategorią wymagającą komentarza jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci mając do dyspozycji nowoczesne urządzenia do przeprowadzania badań kierowców na zawartość alkoholu sprawdzili stan trzeźwości ponad 36 tysięcy kierowców. Działania mundurowych doprowadziły do zatrzymania aż 186 nietrzeźwych kierujących. 2016 roku zanotowaliśmy 2967 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło aż 14 osób. Na drogach powiatu odnotowaliśmy 2700 kolizji drogowych. Na bazie tych danych zostaną podjęte wszelkie działania aby w obecnym roku było jak najmniej wypadków, w tym śmiertelnych.

Prezentację wyników podsumował Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Andrzej Szaniawski , który opisując prace funkcjonariuszy w minionym roku odniósł się m.in. do danych statystycznych zawartych w multimedialnych prezentacjach. Na zakończenie odprawy I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan podziękował policjantom i pracownikom Komendy Policji w Słupsku za uzyskane dobre efekty pracy oraz wskazał priorytety na rok 2017. Kontynuując przekazał informacje o planowanych działaniach policji, w tym garnizonu pomorskiego w 2017 roku. Komendant analizując przedstawione wyniki wysoko ocenił pracę słupskich funkcjonariuszy motywując do działania, które wpłynie na pozytywne odczucie mieszkańców w zakresie ich bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony