Wiadomości

Gdańsk - oddanie strzałów ostrzegawczych i zatrzymanie sprawcy rozbojów

Data publikacji 15.01.2004

15.01 po godz. 5.30 do KWP przy ul. Okopowej przyszły dwie kobiety informując, że zostały napadnięte w rejonie ul. Żabi Kruk i Podwale Przedmiejskie.

15.01 po godz. 5.30 do KWP przy ul. Okopowej przyszły dwie kobiety informując, że zostały napadnięte w rejonie ul. Żabi Kruk i Podwale Przedmiejskie. Kobiety nie znały się, spotkały się w trakcie drogi do KWP. Obie straciły torebki, a sprawcą według nich był ten sam młody mężczyzna. Natychmiast powiadomiono KMP w Gdańsku, która przysłała patrol zmotoryzowany. Kobiety wsiadły do radiowozu i wspólnie z policjantami pojechały w rejon Śródmieścia. Tam w okolicach ul. Toruńskiej spostrzegły mężczyznę podobnego do napastnika. Ten, kiedy zauważył radiowóz, rzucił się do ucieczki. Policjanci ruszyli za nim. W trakcie pościgu policjanci oddali strzały ostrzegawcze w powietrze, które poskutkowały - mężczyzna zatrzymał się. Po przeszukaniu okazało się, że ma przy sobie dokumenty i telefony komórkowe należące do kobiet.19-letni Michał K. został zatrzymany i dzisiaj będzie przesłuchiwany, a także okazywany czterem osobom poszkodowanym, w tym dwóm kobietom, które przyszły do KWP. Okazało się bowiem, że w tym rejonie dzisiaj ok. 5.00 doszło łącznie do trzech przestępstw, w których trzy kobiety straciły torebki.

Szczegóły - Marta Grzegorowska, tel. 31-16-440 lub 604-941-005.

Rozboje to przestępstwa określone w art. 280 KK, za popełnienie których grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. W ubiegłym roku w woj. pomorskim policjanci zatrzymali 1477 osób, z których 627 zostało tymczasowo aresztowanych. Natomiast wszczętych zostało 3302 przestępstw z tego artykułu. W przypadku rozboju bardzo ważne jest, by jak najszybciej powiadomić policję, a ponadto starać się zapamiętać wygląd napastnika. Powyższe przykłady świadczą o tym, że takie zachowanie przynosi oczekiwany skutek, czyli zatrzymanie sprawcy przestępstwa.

Powrót na górę strony