Wiadomości

POLICJANCI NA ZAMKU W MALBORKU

Data publikacji 29.11.2012

Wczoraj policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wraz z delegację mundurowych z Republiki Mołdawii zwiedzili Muzeum Zamkowe w Malborku. Po najsłynniejszym gotyckim zamku oprowadzał ich st. sierż. Ryszard Sekuła.

 

Wczoraj policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wraz z delegację mundurowych z Republiki Mołdawii zwiedzili Muzeum Zamkowe w Malborku. Po najsłynniejszym gotyckim zamku oprowadzał ich st. sierż. Ryszard Sekuła.

W czwartek (29.11.2012r.) przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i delegacja policjantów z Republiki Mołdawii odwiedzili policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Uczestnicy delegacji mieli okazję zwiedzić największą atrakcję miasta – Muzeum Zamkowe. Historię dawnej stolicy państwa krzyżackiego odkrył przed nimi dzielnicowy z malborskiej komendy, który jest doświadczonym przewodnikiem. Wizyta odbyła się w ramach projektu:

„Nowoczesne metody kryminalistyczne oraz wybrane aspekty i techniki szkolenia w Policji jako narzędzie wykorzystywane w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości”

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku wspólnie z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji
i innymi jednostkami Policji realizuje projekt szkoleniowy nr: 656/2012/ADM2012 pt. „Nowoczesne metody kryminalistyczne oraz wybrane aspekty i techniki szkolenia w Policji jako narzędzie wykorzystywane w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości”, współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r. Celem działań jest przekazanie doświadczeń pomorskiej policji mołdawskim organom ścigania.

Znaczna część działań projektowych poświęcona będzie zwalczaniu przestępczości kryminalnej. Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Wydziału Kryminalnego zaprezentują sposób wykorzystania najnowszych technik kryminalistycznych w wykrywaniu sprawców zabójstw sprzed lat. Omówione zostaną także tendencje przestępczości
i wykrywalność na podstawie zebranych danych statystycznych.

Wartość projektu: 423.800,00 zł/ w tym dofinansowanie otrzymane z MSZ: 403.000,00 zł


Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
w 2012 r.

  • Zdjecie
Powrót na górę strony