Wiadomości

WIZYTA PRZYGOTOWAWCZA DO PROJEKTU „NIEBEZPIECZNE UMYSŁY”

Data publikacji 14.11.2012

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku gościła niemieckich i austriackich funkcjonariuszy. Wizyta dotyczyła prac przygotowawczych do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu partnerskiego w ramach programu Leonardo da Vinci.

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku gościła niemieckich i austriackich funkcjonariuszy. Wizyta dotyczyła prac przygotowawczych do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu partnerskiego w ramach programu Leonardo da Vinci.

Od  5 do 8 listopada br. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku gościła funkcjonariuszy Policji z Niemiec (LKA Mecklemburg-Vorpommern), Szwajcarii  (Kantonspolizei Bern) oraz Austrii (BKA Wien). Była to wizyta przygotowawcza do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu partnerskiego w ramach programu  Leonardo da Vinci będącego częścią programu edukacyjnego Unii Europejskiej „Uczenie się przez całe życie", wspierającego działania w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego.

Celem wizyty było omówienie założeń koncepcji projektu partnerskiego pt.: „Niebezpieczne umysły”. Podczas spotkania określono rolę i zadania poszczególnych partnerów, metodologię, plan pracy oraz inne elementy wymienione niezbędne do złożenia wniosku aplikacyjnego. Uzgodniono, że KWP w Gdańsku będzie pełnić rolę koordynatora w projekcie.

Założeniem projektu jest zapoznanie policjantów  służby kryminalnej z formami i metodyką pracy analitycznej wykorzystywanymi w procesie wykrywczym przy zabójstwach, zgwałceniach i innych przestępstwach charakterze seksualnym. Projekt ma umożliwić funkcjonariuszom Policji państw uczestniczących wymianę doświadczeń, poznanie różnic w kontekście zastosowania metod analizy kryminalnej oraz korzyści z wykorzystania specyficznych metod analitycznych. Jednym z efektów projektu będzie praktyczna implementacja narzędzia analitycznego, jakim jest „operacyjna analiza kryminalistyczno-kryminologiczna sprawy” w pracy wykrywczej funkcjonariuszy polskiej Policji.

Metoda ta polega w dużym uproszczeniu na ściśle ustrukturyzowanej pracy analitycznej w interdyscyplinarnym zespole. Realizacja projektu  „Niebezpieczne umysły”,  bazującego na dotychczasowych doświadczeniach umożliwi prowadzenie pracy analitycznej w zespole zarówno interdyscyplinarnym, jak i międzynarodowym.

 

 

  • Plik
Powrót na górę strony