Wiadomości

JAK USTRZEC SIĘ PRZED PORWANIEM - DZIAŁANIA PREWENCYJNE POLICJANTÓW

Data publikacji 10.05.2012

Policjanci zajmujący się sprawami nieletnich spotkali się wczoraj z uczniami klas trzecich Szkoły Podstawowej Nr 1 w Człuchowie. Funkcjonariusze mówili dzieciom,  w jaki sposób ustrzec się przed porwaniem. Wg statystyk w Polsce zgłaszanych jest rocznie około 4 tysięcy zaginięć dzieci. Każdego roku policja odnotowuje rocznie około 150 zaginięć dzieci do

 

 

Policjanci z Człuchowa prowadzą działania prewencyjne – Jak ustrzec się przed porwaniem. Funkcjonariusze spotkali się z uczniami szkoły podstawowej gdzie przypomnieli zasady bezpieczeństwa w Internecie oraz poruszyli kwestię   Ogólnopolskiego Telefonu Zaufania dla dzieci i młodzieży.

Policjanci zajmujący się sprawami nieletnich spotkali się wczoraj z uczniami klas trzecich Szkoły Podstawowej Nr 1 w Człuchowie. Funkcjonariusze mówili dzieciom,  w jaki sposób ustrzec się przed porwaniem. Wg statystyk w Polsce zgłaszanych jest rocznie około 4 tysięcy zaginięć dzieci. Każdego roku policja odnotowuje rocznie około 150 zaginięć dzieci do 7 roku życia, około 500 zaginięć dzieci w wieku 7-13 lat i około 3,5 tys. zaginięć dzieci w wieku 13-17 lat. Policjanci  tłumaczyli uczniom, że porywacze często wykorzystują dziecięcą naiwność, częstując słodyczami, proponując podwiezienie do domu, wypytując o adres, prosząc o drobną przysługę. Policjanci wspomnieli także o zasadach bezpieczeństwa w Internecie, gdyż często dzieci za bardzo ufają osobie poznanej w sieci. Dochodzi do samodzielnych spotkań w realnej rzeczywistości z osobą poznaną przez Internet, co również może doprowadzić do porwania. Po zakończeniu spotkania uczniowie otrzymali ulotki o „Zasadach bezpieczeństwa w Internecie” oraz o „Ogólnopolskim Telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży”. Policjanci przypomnieli również o numerze 116 111 – będącym ogólnopolskim telefonem zaufania dla dzieci i młodzieży.

PAMIĘTAJ !

Numer 116 111, to pierwszy w Polsce telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, który działa już od czterech miesięcy. Polska jako piąty kraj w Europie uruchomiła tego typu telefon zaufania dla najmłodszych.

Powrót na górę strony