Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Spotkanie policjantów z osobami w kryzysie bezdomności na temat handlu ludźmi

Data publikacji 15.04.2025

Policjantki z Wydziału Prewencji KMP w Słupsku przeprowadziły w placówce Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta spotkanie poświęcone problemowi handlu ludźmi. W wydarzeniu udział wzięło kilkadziesiąt osób dotkniętych kryzysem bezdomności. Celem spotkania było podniesienie świadomości na temat zagrożeń związanych z handlem ludźmi, szczególnie wśród osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Policjanci przedstawili uczestnikom różne formy współczesnego niewolnictwa – od pracy przymusowej, przez żebractwo i wykorzystywanie seksualne, aż po handel organami. Zwrócili uwagę na to, że osoby znajdujące się w kryzysie bezdomności są szczególnie narażone na manipulację i wykorzystywanie, ponieważ często brakuje im wsparcia, stabilizacji oraz dostępu do informacji. „Chcemy, aby każda osoba, niezależnie od swojej sytuacji życiowej, wiedziała, że nie jest sama. Zależy nam, aby ludzie potrafili rozpoznać zagrożenie i wiedzieli, gdzie szukać pomocy - powiedziała st. asp. Kamila Koszałka z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, która prowadziła spotkanie.

W trakcie spotkania policjantki wyświetliły film profilaktyczny przygotowany przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Mundurowe zapoznały uczestników prelekcji z numerami alarmowymi i adresami organizacji zajmujących się pomocą ofiarom handlu ludźmi i osobom znajdującym się w kryzysie bezdomności. Uczestnicy mieli także okazję zadawać pytania i dzielić się swoimi doświadczeniami. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem. Organizatorzy zapowiadają kolejne tego typu inicjatywy, podkreślając, że edukacja i bezpośredni kontakt to klucz do skutecznej prewencji.

Handel ludźmi to realne zagrożenie, które może dotknąć każdego. Dzięki wspólnym działaniom służb i społeczności lokalnych możliwe jest skuteczne przeciwdziałanie temu zjawisku.

  • policjanci na spotkaniu z osobami w kryzysie bezdomności
  • policjanci na spotkaniu z osobami w kryzysie bezdomności
  • policjanci na spotkaniu z osobami w kryzysie bezdomności
  • policjanci na spotkaniu z osobami w kryzysie bezdomności
Powrót na górę strony