Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Nietrzeźwy „peleton” zatrzymany – rowerowa „przygoda” braci zakończona mandatami

Data publikacji 03.04.2025

Praca policjantów ruchu drogowego to codzienna troska o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo na drogach, koordynują ruch, oddziałują prewencyjnie, wykonują pomiary prędkości i stanu trzeźwości, a także sprawdzają, czy kierujący pojazdami nie znajdują się pod wpływem substancji zabronionych. W ramach tych działań skutecznie eliminują zagrożenia, które mogą wystąpić na drodze. Efektem ich wczorajszej pracy było zatrzymanie dwóch nietrzeźwych rowerzystów, którzy wybrali się na wspólną wyprawę.

Wczoraj rano, tuż po godzinie 9 na terenie jednej z miejscowości gminy Wejherowo, patrol wejherowskiej drogówki zatrzymał dwóch braci, 53 i56-latka, którzy wybrali się na przejażdżkę rowerową po jednej z miejscowości gminy Wejherowo. Choć na pozór mogło się wydawać, że to zwykła, rekreacyjna wycieczka, badanie alko-testem wykazało, że obaj mężczyźni znajdowali się w stanie nietrzeźwości – mieli po około 2 promile alkoholu w organizmie.

Bracia mimo, że doświadczeni wiekiem, zapomnieli o najbardziej podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Ich rowerowa eskapada zakończyła się nałożeniem mandatów w wysokości 2500 zł na każdego z nich- tak policjanci zakończyli ich jazdę. Mężczyźni do domu wracali już spacerem.

Przypominamy o tym, że kierowanie rowerem wymaga nie tylko znajomości przepisów, ale także odpowiedzialności za swoje bezpieczeństwo oraz za bezpieczeństwo innych użytkowników drogi.

Policjanci przypominają

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to zagrożenie nie tylko dla samego rowerzysty, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Osoba pod wpływem alkoholu może w każdej chwili stracić równowagę i wjechać wprost pod nadjeżdżający samochód, stwarzając bezpośrednio ryzyko spowodowania wypadku. Ponadto upadek rowerzysty na jezdnię może prowadzić do sytuacji, w której inne pojazdy nie będą miały możliwości szybkiej reakcji, co zwiększa prawdopodobieństwo potrącenia i poważnych konsekwencji dla zdrowia.

Powrót na górę strony