Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Determinacja policjantów uratowała życie 44-latka

Data publikacji 03.12.2024

Policjanci z Gniewa wykazali się odwagą i determinacją, ratując życie 44-latka, który będąc na kładce nad drogą krajową nr 91, deklarował zamiar targnięcia się na swoje życie. Mundurowi w ostatniej chwili uratowali mężczyznę w kryzysie emocjonalnym, który przeżył zawód miłosny. W chwili zdarzenia miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dzięki szybkiej reakcji i negocjacjom udało się zapobiec tragedii.

W niedzielę, chwilę po godzinie 22, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gniewie otrzymali zgłoszenie od przechodnia o mężczyźnie, który znajdował się na kładce dla pieszych nad drogą krajową nr 91 i deklarował zamiar targnięcia się na swoje życie. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie na barierce ochronnej siedział 44-latek. Sierżant Mariusz Lessner-Leśniakowski i sierżant Łukasz Wentowski bardzo ostrożnie rozpoczęli z nim rozmowę, starając się go uspokoić i odwieść od dramatycznej decyzji.

Rozmowa wymagała ogromnego wyczucia i cierpliwości. W trakcie negocjacji, wykorzystując moment nieuwagi mężczyzny, policjanci zbliżyli się na tyle, by skutecznie go złapać i bezpiecznie wciągnąć na chodnik. Jak ustalili policjanci, powodem kryzysu emocjonalnego mężczyzny był zawód miłośny, a badanie alkomatem wykazało, że w chwili zdarzenia miał on prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalizmowi policjantów sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Nie jesteś sam – kryzysy mijają, a pomoc jest blisko!

Każdy z nas może znaleźć się w trudnym momencie życia, ale warto pamiętać, że kryzysy są chwilowe i można je przezwyciężyć. Policjanci apelują, aby nie zostawać samemu z problemami. W sytuacjach kryzysowych warto sięgnąć po pomoc specjalistów – psychologów, terapeutów, czy zadzwonić na infolinię wsparcia (np. 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00 lub 112 w sytuacji zagrożenia). Rozmowa z bliskimi również może być pierwszym krokiem ku rozwiązaniu problemu. Możesz także wejść na stronę www.pomorskiedlaciebie.pl i tam szukać pomocy.

Nie ignorujmy sygnałów!

Jeśli zauważymy w swoim otoczeniu osobę, która mówi o myślach samobójczych lub zachowuje się w sposób niepokojący, nie bagatelizujmy tego. Warto reagować – nasze zainteresowanie może uratować czyjeś życie. Policjanci przypominają: pomoc jest zawsze w zasięgu ręki, wystarczy ją przyjąć.

  • policjanci, którzy uratowali mężczyznę
Powrót na górę strony