Chciał skoczyć z estakady, na pomoc ruszyli policjanci
Dzięki skutecznej interwencji policyjnych wywiadowców, wspieranych przez funkcjonariuszy referatu interwencyjnego, nie doszło do tragedii. Policjanci ściągnęli z krawędzi estakady 40-latka, będącego w kryzysie emocjonalnym. Zdeterminowani funkcjonariusze podjęli z mężczyzną rozmowę, a następnie złapali go, ściągnęli za barierę oraz zabrali w bezpieczne miejsce. Uratowany mieszkaniec województwa lubelskiego został przekazany pod opiekę służbom medycznym.
W nocy z piątku na sobotę dyżurny gdańskiej komendy odebrał zgłoszenie, że mężczyzna chce skoczyć z estakady przy ul. Podwale Przedmiejskie. Liczyła się każda sekunda dlatego też na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci referatu interwencyjnego. W akcję zaangażowali się również policyjni wywiadowcy, którzy przejeżdżając obok miejsca zdarzenia, zobaczyli mężczyznę, który na estakadzie stał po zewnętrznej stronie barierki. Sytuacja wymagała natychmiastowego działania, dlatego policjanci rozpoczęli rozmowę z 40-latkiem, próbując odwieść mężczyznę od jego zamiarów. Na miejsce przyjechali także funkcjonariusze Straży Pożarnej, którzy zamknęli drogę pod estakadą i rozłożyli skokochron. W pewnym monecie wykorzystując chwilę nieuwagi 40-latka, wywiadowcy chwycili mężczyznę, ściągnęli za barierkę i zabrali w bezpieczne miejsce. Wezwana na miejsce załoga pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala.
Pamiętaj, w przypadku kryzysu emocjonalnego, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.
Pamiętaj, kryzysy emocjonalne są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku. Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej, telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku.
Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in. 116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.