Pijana kierująca samochodem zatrzymana dwa razy w ciągu jednego dnia
Poważne konsekwencje karne poniesie 33-latka, która prowadziła samochód w stanie nietrzeźwości. Kobieta była zatrzymywana do kontroli drogowej dwa razy z ciągu jednego dnia. Za pierwszym badanie alkotestem wykazało obecność ponad promila alkoholu w jej organizmie, natomiast podczas drugiej kontroli wynik badania był niemal dwukrotnie wyższy.
Wczoraj po godzinie 9:00 w gminie Nowa Wieś Lęborska policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującą peugeotem, która nie korzystała z pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że to 33-letnia mieszkanka powiatu lęborskiego, będąca w widocznej ciąży. Gdy tylko otworzyła drzwi samochodu policjanci od razu wyczuli wydobywający się z niego zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało, że kobieta miała w organizmie ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Peugeota przekazali wskazanej przez nią osobie, która zobowiązała się do uniemożliwienia korzystania z pojazdu pijanej kobiecie, a 33-latce wystawili wezwanie do stawiennictwa w lęborskiej komendzie policji w związku z popełnionym przestępstwem.
Niestety, jak się kilka godzin później okazało, widmo ciążącej na 33-latce kary 3 lat pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości, najwidoczniej nie powstrzymało jej przed kolejnym przestępstwem. Po godzinie 16:00 ten sam patrol ruchu drogowego zatrzymał tego samego peugeota do kontroli w sąsiedniej miejscowości. Tym razem 33-latka miała w organizmie prawie dwa promile alkoholu. W związku z tym mundurowi odholowali auto na parking strzeżony na koszt właściciela. Na tym jednak interwencja się nie zakończyła. Policjanci mając informację, że kobieta wychowuje dzieci, w trosce o ich bezpieczeństwo, pojechali do miejsca zamieszkania 33-latki, żeby upewnić się, że małoletni są pod właściwą opieką. Na miejscu zastali trzeźwego opiekuna, niemniej jednak poinformują o tym zdarzeniu Sąd Rodzinny oraz miejscowy OPS w celu rozpoznania sytuacji rodziny i ewentualnego objęcia jej opieką.
Wkrótce 33-latka usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, przestępstwa zagrożonego karą 3 lat pozbawienia wolności i minimum 3-letnim zakazem prowadzenia pojazdów. Z racji tego, że kobieta wsiadła za kierownicą samochodu po tym jak zostało jej zatrzymane prawo jazdy, odpowie też za jazdę pomimo braku uprawnień. Odpowiedzialności karnej nie uniknie też osoba, która udostępniła pojazd kobiecie znajdującej się pod wpływem alkoholu.