Naczelnik tczewskiej drogówki w czasie wolnym od służby uratował mężczyznę w kryzysie emocjonalnym.
Wczoraj przed godziną 23, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego tczewskiej jednostki Policji będąc w czasie wolnym od służby, wykazał się niezwykłą odwagą, ratując życie 31-letniego mężczyzny. Przechodząc przez wiadukt w Tczewie, inny przechodzień zaalarmował policjanta o mężczyźnie siedzącym za barierkami na wiadukcie kolejowym.
Wczoraj przed godziną 23, będąc w czasie wolnym od służby, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie komisarz Andrzej Kąkolewski został zaalarmowany przez przechodnia o mężczyźnie w kryzysie emocjonalnym, który znajdował się w niebezpiecznym miejscu na wiadukcie. Mimo prób nawiązania kontaktu mężczyzna nie reagował, a komunikacja była bardzo utrudniona. Policjant, bez chwili wahania, przeskoczył przez barierki, aby zbliżyć się do zrozpaczonego mężczyzny. W momencie, gdy nadjeżdżał pociąg, złapał 31-latka za ramię, odciągnął go od barierek i wspólnie ze świadkiem przeciągnęli go w bezpieczne miejsce, zapobiegając w ten sposób tragedii. Dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji, życie mężczyzny zostało ocalone. Po uratowaniu mężczyzny, na miejsce dotarły odpowiednie służby, które udzieliły mu niezbędnej pomocy.
To wydarzenie pokazuje, jak ważna jest obecność czujnych i gotowych do działania osób w naszym otoczeniu. Warto podkreślić postawę świadka, który zauważył mężczyznę na wiadukcie i zareagował. To przypomina nam, jak ważne jest reagowanie na sytuacje, w których ktoś może potrzebować pomocy. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, gdzie czyjeś życie zależy od naszej reakcji. Dlatego warto pamiętać, że nie jesteśmy sami – każdy z nas może pomóc. Jeśli widzisz kogoś w kryzysie emocjonalnym, nie wahaj się zareagować. Twoje działanie może uratować czyjeś życie.
Pamiętaj!! Kryzysy emocjonalne są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej, telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku.
Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in. 116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 na dobę.