Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania zaginionego 57-latka. Mężczyzna odnalazł się.

Data publikacji 29.05.2024

Gdyńscy policjanci prowadzili poszukiwania zaginionego 57-latka, który w poniedziałek około 11.30 wyszedł ze swojego mieszkania, nie powrócił i nie kontaktował się z rodziną. Wczoraj 57-letni mieszkaniec Gdyni odnalazł się na polanie przed wejściem do lasu. Policjanci przekazali mężczyznę pod opiekę ratowników medycznych. Po opublikowanym komunikacie w Internecie, odzew społeczeństwa był natychmiastowy, za co serdecznie wszystkim dziękujemy.

W poniedziałek około 14.00 policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni – Karwinach otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 57-letniego mężczyzny, który około 11.30 wyszedł ze swojego mieszkania i nie powrócił. Zgłaszająca była zaniepokojona, ponieważ 57-latek nie zabrał ze sobą telefonu komórkowego, dokumentów ani kart płatniczych, a w godzinach porannych był wyraźnie zasmucony. Komendant ogłosił alarm i mundurowi rozpoczęli poszukiwania zaginionego mężczyzny. W poszukiwaniach brali udział policjanci z Gdyni, wspomagani Oddziałami Prewencji Policji z Gdańska oraz psem służbowym. Do akcji przyłączyli się również: Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz grupa poszukiwawcza Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Na Facebooku Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zamieszczony został komunikat o zaginionym z prośbą o informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny. Odzew społeczny był natychmiastowy. Policjanci otrzymywali wiele zgłoszeń, które natychmiast sprawdzali. Jedna z informacji potwierdziła się. Okazało się, że kobieta będąca na spacerze z psem zobaczyła mężczyznę, który skojarzył się z opublikowanym w Internecie zdjęciem. Od razu zadzwoniła na Policję i powiedziała, że prawdopodobnie wie, gdzie jest zaginiony. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce i potwierdzili, że jest to poszukiwany przez wszystkich 57-latek. Mundurowi przekazali mężczyznę pod opiekę ratowników medycznych.

Serdecznie dziękujemy za każdą przekazaną informację i zaangażowanie wszystkich osób, zarówno bezpośrednio biorących udział w poszukiwaniach, jak i telefonujących do policjantów z wiadomościami na temat zaginionego.

Powrót na górę strony