Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Szkolenie oficerów prasowych województwa pomorskiego „Kryzys i Media”

Data publikacji 22.04.2024

Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zorganizował i przeprowadził szkolenie dla oficerów prasowych województwa pomorskiego, w którym uczestniczyli eksperci z Komendy Głównej Policji oraz zaprzyjaźnionych komend wojewódzkich w kraju, psychologowie z Wydziału Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz doświadczony dziennikarz radiowy. Podczas szkolenia omawiano najnowsze trendy i najlepsze praktyki dotyczące skutecznej komunikacji podczas medialnych sytuacji kryzysowych oraz budowania pozytywnego wizerunku naszej organizacji.

W miniony piątek zakończyło się trzydniowe szkolenie zorganizowane i przeprowadzone przez Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku dla oficerów prasowych województwa pomorskiego. Jednym z zaproszonych gości był pełniący obowiązki Naczelnika Wydziału Prasowo- Informacyjnego Komendy Głównej Policji kom. Mariusz Kurczyk reprezentujący Rzecznika Komendanta Głównego Policji mł. insp. Katarzynę Nowak, który przekazał cenne informacje dotyczące kierunku działań służb prasowych Policji oraz relacji z mediami m.in. efektywnej komunikacji prasowej, oraz budowania pozytywnego wizerunku organizacji w oczach mediów i społeczeństwa.

20 oficerów prasowych z województwa pomorskiego podczas szkolenia miało również okazję zdobyć cenne wskazówki dotyczące relacji z mediami. Dzięki udziałowi w szkoleniu dziennikarza radiowego Grzegorza Armatowskiego. Doświadczony dziennikarz radiowy podzielił się swoją perspektywą, m.in. wskazał, na co zwracają uwagę dziennikarze podczas współpracy z oficerami prasowymi. Szkolenie przeprowadzone przez dziennikarza było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i doskonalenia umiejętności zawodowych w obszarze komunikacji. Zdobyta podczas szkolenia wiedza zostanie wykorzystana do jeszcze skuteczniejszej pracy nad budowaniem relacji z mediami oraz kreowaniem pozytywnego wizerunku Policji.

Prelegentami na szkoleniu byli również psychologowie z Wydziału Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku asp. sztab. Magdalena Stechlińska i Magdalena Meger – Pochranowicz ,specjalizujące się w komunikacji i zarządzaniu kryzysowym. Ich udział był kluczowy w zrozumieniu dynamiki interakcji z mediami w trudnych sytuacjach oraz w radzeniu sobie ze stresem i presją związaną z rolą oficera prasowego. Psychologowie pomogli uczestnikom zrozumieć, jak ludzki umysł reaguje na kryzysowe sytuacje i jak można efektywnie komunikować się w takich okolicznościach, dbając o własne zdrowie psychiczne. Ich wiedza i doświadczenie były cennym uzupełnieniem programu szkolenia.

Jednym z najważniejszych punktów programu podczas szkolenia była możliwość skorzystania z ogromnego doświadczenia naszych kolejnych gości: mł. insp. Andrzeja Borowiaka, Rzecznika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, podisnp. Marcina Maludego, Rzecznika Prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz kom. Anety Sobieraj, Rzecznika Prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi i kom. Edyty Machnik z łódzkiego zespołu prasowego KWP w kontekście medialnych sytuacji kryzysowych. Uczestnicy dowiedzieli się, jak szybko i skutecznie reagować na nieprzewidziane wydarzenia oraz jak komunikować się z mediami w trudnych okolicznościach. Omówiono też strategie radzenia sobie z negatywnymi opiniami w mediach oraz jak budować zaufanie i wiarygodność w sytuacjach kryzysowych.

Z kolei ćwiczenia praktyczne przeprowadzone przez Zespół Prasowy KWP w Gdańsku pozwoliły uczestnikom zastosować teorie w praktyce i przygotować się do potencjalnych wyzwań.

Szkolenie miało szeroki zakres tematyczny i dostarczyło cennej wiedzy dla wszystkich uczestników. Takie szkolenia są z pewnością ważne dla doskonalenia umiejętności zawodowych osób zajmujących się PR-em i komunikacją zewnętrzną Policji. Spotkanie było również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i budowania relacji między przedstawicielami różnych jednostek Policji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, ekspertom za udział i zaangażowanie.

Dziękujemy również rzecznikom prasowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Sopotu, za upominki promujące nasz region, które przekazaliśmy na pamiątkę prelegentom uczestniczącym w szkoleniu.

Powrót na górę strony