Wiadomości

Policjanci oddali hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej

Data publikacji 15.04.2024

W przeddzień Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, policjanci z tczewskiej jednostki Policji uczcili pamięć ofiar, składając kwiaty pod Tczewskim Panteonem Katyńskim oraz zapalając znicz pod tablicą upamiętniającą zamordowanych Policjantów Komendy Powiatowej Policji Państwowej w Tczewie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie na czele z Komendantem inspektorem Marcinem Malinowskim uczcili pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej, oddając hołd tym, którzy stracili życie w wyniku okrucieństw tamtych czasów. Uroczystość odbyła się przy Tczewskim Panteonie Katyńskim, znajdującym się na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. To symboliczne miejsce upamiętnia wszystkich, którzy padli ofiarą sowieckiej agresji. W trakcie uroczystości delegacje złożyły kwiaty oraz zapaliły znicze pamięci pod granitowym epitafium, oraz słupami symbolizującymi sowieckie obozy zagłady. Dodatkowo znicz pamięci został również złożony pod tablicą upamiętniającą Policjantów Komendy Powiatowej Policji Państwowej w Tczewie, którzy zostali zamordowani w latach 1939-1945 przez niemieckiego i sowieckiego okupanta.

 

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, obchodzony 13 kwietnia, przypomina nam o tragicznych wydarzeniach związanych z odkryciem masowych grobów oficerów Wojska Polskiego w 1943 roku. To ważne, aby pamięć o tych wydarzeniach nie zanikała, abyśmy pamiętali o tych, którzy poświęcili swoje życie za wolność naszego kraju. W tegoroczną, 84. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, policjanci wspólnie z mieszkańcami stanęli, aby uczcić ich pamięć i przypomnieć o tych tragicznych wydarzeniach.

  • Policjanci podczas obchodów i złożenia wieńca
  • Policjanci podczas obchodów i złożenia wieńca
  • Policjanci podczas obchodów i złożenia wieńca
  • Policjanci podczas obchodów i złożenia wieńca
Powrót na górę strony