Wiadomości

Zatrzymanych pięciu nietrzeźwych kierowców w czasie weekendu wielkanocnego

Data publikacji 02.04.2024

Pomimo ciągłych apeli policjantów i nieustannie pojawiających się tragicznych doniesień medialnych, wciąż są osoby, które decydują się na jazdę po alkoholu. Tylko podczas minionego wielkanocnego weekendu bytowscy funkcjonariusze zatrzymali na drogach naszego powiatu 5 nietrzeźwych kierujących. W trzech przypadkach poza utratą prawa jazdy, pijanemu kierowcy został skonfiskowany tymczasowo pojazd. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy staną wkrótce przed sądem.

Jak co roku, w okresie Świąt Wielkanocnych na drogach naszego regionu pojawiło się więcej policjantów, którzy prowadzili wzmożone działania, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i turystom.  Wielkanocny weekend w naszym powiecie minął bezpiecznie ale pod znakiem nietrzeźwych kierowców. Od wielkiej soboty do wielkanocnego poniedziałku włącznie, bytowscy policjanci zatrzymali aż 5 osób, które zdecydowały się na kierowanie po wypiciu alkoholu.

W sobotnie popołudnie funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. Badanie trzeźwości 45-letniego mieszkańca powiatu słupskiego wykazało, że znajduje się w stanie nietrzeźwości mając prawie 2 promile w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a dodatkowo tymczasowo skonfiskowali pojazd. Tego samego dnia wieczorem w Bobęcinie swój pojazd i uprawnienia stracił również kierowca motoroweru, który zdecydował się wyjechać do drogę mając również prawie 2 promile w organizmie.

W wielkanocną niedzielę policjanci skontrolowali rowerzystę jadącego ul. Słupską w Miastku. Urządzenie pokazało wynik sięgający promil alkoholu u 29-letniego kierowcy jednośladu.

W poniedziałek wielkanocny po godzinie 20:00, mundurowi zatrzymali w Lipnicy kierowcę volkswagena, który przekroczył prędkość o 36 km/h w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli mężczyzna został poddany badaniu trzeźwości. Jak się okazało wsiadł on za kółko mając prawie promil alkoholu w organizmie. Niespełna dwie godziny później w ręce policjantów prewencji wpadł nietrzeźwy 29-latek. Poza prawie 2 promilami, które miał w sobie, zdecydował się kierować volkswagenem pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jego pojazd również został zabezpieczony.

We wszystkich przypadkach nieodpowiedzialni kierowcy, wkrótce odpowiedzą przed sądem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna i kara pobawienia wolności nawet do 3 lat.

Powrót na górę strony