Wiadomości

Zabezpieczone nielegalne automaty do gier hazardowych. 3 mężczyzn w rękach policjantów i KAS-u

Data publikacji 08.03.2024

4 automaty do gier oraz środki odurzające zostały zabezpieczone przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców oraz funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. W jednym z pomieszczeń na terenie Malborka działał nielegalny salon gier. Działał… bo po wizycie funkcjonariuszy przestał. To już kolejny przypadek w tym miesiącu w naszym województwie, kiedy to dzięki informacjom uzyskanym przez policjantów zabezpieczono nielegalne automaty. W Malborku do tej sprawy zatrzymano trzech mężczyzn, dwóch z nich usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających, trzeci odpowie za organizowanie gier hazardowych poza kasynami.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału Do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, z udziałem policjantów z Malborka i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej weszli do jednego z lokali na terenie powiatu malborskiego, w którym jak ustalili miał nielegalnie działać salon gier hazardowych, a osoby w nim przebywające miały w nim przechowywać środki odurzające.

Po siłowym wejściu do pomieszczenia przez funkcjonariuszy KAS-u policjanci zatrzymali trzech mężczyzn. Wewnątrz znajdowały się 4 włączone automaty do gier. Był tam również 41-letni mieszkaniec Malborka, który nadzorował miejsce i wpuszczał „klientów”. Lokal przeszukiwała wspólnie z policjantami przewodniczka psa i jej podopieczna Lola, pies do wyszukiwania zapachu narkotyków z Krajowej Administracji Skarbowej. W wyniku przeszukania i kontroli osobistych policjanci przy dwóch mężczyznach znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, wagę elektroniczną oraz młynki do mielenia suszu. Zabezpieczono również 4 automaty do nielegalnych gier hazardowych oraz 24 klucze do urządzeń. Obecni na miejscu funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przejęli urządzenia do gier i przewieźli je do magazynu depozytowego. Łączna wartość zabezpieczonych urządzeń to blisko 50 tys. zł.

41-latek został zatrzymany, a następnie przesłuchany. Mężczyzna może odpowiadać za organizowanie gier hazardowych poza kasynami. W tym przypadku kary pieniężne są odczuwalne, bo sięgające aż do 100 tys. złotych za każdy nielegalny automat. Wymierzyć je można nie tylko osobie stawiającej takie urządzenie, ale także właścicielowi lokalu, w którym ono funkcjonuje. Zgodnie z kodeksem karno – skarbowym, za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Z kolei zatrzymany przez policjantów 27 -latek i 41-latek, których zastano w lokalu, usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających.

To już kolejny przypadek w tym miesiącu w naszym województwie, kiedy to dzięki informacjom uzyskanym przez policjantów zabezpieczono nielegalne automaty.

Powrót na górę strony