Wiadomości

Ponad kilogram amfetaminy w nielegalnym salonie gier

Data publikacji 12.02.2024

Wspólna akcja malborskich kryminalnych i funkcjonariuszy pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej, wymierzona w zorganizowaną przestępczość hazardową i narkotykową, zakończyła się zabezpieczeniem w dwóch lokalach 8 nielegalnych automatów, 6 tysięcy złotych gotówki, ponad 1 kilograma amfetaminy oraz zatrzymaniem 43-letniego mieszkańca Malborka. W działaniach uczestniczył pies służbowy KAS-u Lola, która oznaczyła miejsca ukrycia narkotyków. Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Właścicielom lokali grozi teraz wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W środę wieczorem kryminalni z malborskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. W ramach tych działań funkcjonariusze weszli do 2 lokali na terenie powiatu malborskiego. Mundurowi zabezpieczyli  8 urządzeń, które nastawione były na zarabianie oraz ponad 6 tysięcy złotych gotówki pozyskanej z tego nielegalnego procederu. W akcji uczestniczył czworonożny funkcjonariusz KAS-u, Lola, która po wejściu do jednego z salonów oznaczyła miejsca ukrycia narkotyków. Za ladą i we wnęce ściany mundurowi znaleźli woreczki z białym proszkiem. Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że to ponad 1 kilogram amfetaminy. W lokalu został zatrzymany 43-letni mieszkaniec Malborka. Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.  Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego sąd zastosował wobec mężczyzny 3 miesiące aresztu.

Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych  o wartości około 96 tysięcy złotych zostały przekazane funkcjonariuszom KAS, jako dowody w prowadzonych postępowaniach. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty, grożą kary pieniężne w wys. 100 tys. zł od każdego urządzenia. Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

  • Działania Policji i KAS zwieńczone zatrzymaniem
  • Działania Policji i KAS zwieńczone zatrzymaniem
  • Działania Policji i KAS zwieńczone zatrzymaniem
  • Działania Policji i KAS zwieńczone zatrzymaniem
Powrót na górę strony