Wiadomości

Kryminalni z Ustki zatrzymali 26-latka, który ukradł z kościoła naczynia liturgiczne o wartości blisko 20 tysięcy złotych (video)

Data publikacji 06.03.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Ustce we współpracy z funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Smołdzinie zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który w nocy z czwartku na piątek włamał się do jednego z kościołów w Gminie Smołdzino i ukradł naczynia liturgiczne o wartości bliskiej 20 tysięcy złotych. Jeszcze tego samego dnia po kradzieży funkcjonariusze ustalili tożsamość złodzieja i odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. Za kradzież z włamaniem grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek rano funkcjonariusze z Ustki otrzymali zgłoszenie od proboszcza jednej z parafii w Gminie Smołdzino, który przed poranną mszą zauważył, że drzwi do kościoła od strony zakrystii są uszkodzone, a z wnętrza zniknęły naczynia liturgiczne, które wykorzystywane były do odprawiania codziennych nabożeństw. Na miejsce tego zdarzenia od razu pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Ustce, którzy wykonali oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną, a także zabezpieczyli ślady. Dokładnej analizie podlegały także nagrania z okolicznych kamer monitoringów. Dzięki zebranym informacjom, a także współpracy policjantów z Ustki i Smołdzina szybko ustalono tożsamość osoby, która może mieć związek z tym przestępstwem. W wyniku prowadzonych czynności operacyjnych mundurowi wytypowali miejsce, w którym może ukrywać się włamywacz i po kilku godzinach dokonali jego zatrzymania. Funkcjonariusze znaleźli również skradzione wcześniej z kościoła monstrancję, kielichy i patery.

 

  • policjanci z zatrzymanym i odzyskanymi przedmiotami
  • policjanci z zatrzymanym i odzyskanymi przedmiotami
  • policjanci z zatrzymanym i odzyskanymi przedmiotami
Powrót na górę strony