Wiadomości

Pijany 19-latek spowodował dwie kolizje - został zatrzymany

Data publikacji 31.01.2023

Policjanci ruchu drogowego z Gdańska zatrzymali 19-latka, który pijany kierował samochodem i spowodował dwie kolizje drogowe. Funkcjonariusze zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy, które posiadał od 4 miesięcy.

Wczoraj tuż po godzinie 15.00 policjanci gdańskiej drogówki zostali poinformowani przez dyżurnego o zdarzeniu drogowym na al. Sucharskiego. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 19-latek z Gdańska kierujący oplem podczas manewru omijania najpierw uderzył w stojący po prawej stronie jezdni samochód osobowy marki Seat, a następnie w naczepę samochodu ciężarowego marki Daf. Mundurowi od mężczyzny wyczuli zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 19-latek był pod wpływem ponad 1,3 promila. Dodatkowo po sprawdzeniu danych kierującego w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna ma uprawnienia do kierowania od 4 miesięcy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód, którym jechał, odholowali na parking strzeżony. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień.

Powrót na górę strony