Wiadomości

Pomagamy i chronimy. Lęborscy policjanci uratowali nastolatka, który targnął się na swoje życie

Data publikacji 05.09.2022

Ratowanie ludzkiego życia jest zadaniem priorytetowym dla policjantów. Udowodnili to funkcjonariusze lęborskiej patrolówki, którzy w ostatniej chwili oswobodzili 17-latka z pętli, która zaciskała jego szyję. Młody mężczyzna trafił do szpitala i został objęty opieką medyczną.

W miniony czwartek dyżurny lęborskiej Policji odebrał telefon od zaniepokojonego opiekuna 17-letniego chłopaka z informacją, że młody człowiek chce popełnić samobójstwo. Pod wskazanym w zgłoszeniu adresem policyjny patrol był już po trzech minutach. Zza zamkniętych na klucz drzwi mieszkania słychać było odgłosy wskazujące na to, że ewidentnie dzieje się tam coś złego. Znajdująca się tam osoba z trudem próbowała zaczerpnąć powietrze.  St. post. Maciej Jakubiak i st. post. Maciej Barchanowski zareagowali błyskawicznie i z racji tego, że drzwi do mieszkania były zablokowane, weszli do środka przez uchylone okno balkonowe. Widząc, że na podłodze pod drzwiami leży młody mężczyzna, a wokół jego szyi zaciśnięta jest pętla, natychmiast wspólnymi siłami podnieśli go i rozwiązali węzeł. Dzięki temu nastolatek w ostatniej chwili odzyskał oddech. Przytomnego chłopaka policjanci przekazali załodze pogotowia ratunkowego.

Zwracajmy uwagę na wszelkie sygnały świadczące o tym, że ktoś potrzebuje pomocy. Nie bądźmy obojętni wobec osób samotnych, borykających się z problemami, o kruchej psychice. Jeśli będziemy mieć podejrzenie, że czyjeś życie może być zagrożone, dzwońmy pod nr alarmowy 112 i przekażmy służbom jak najwięcej informacji, by pomoc przyszła na czas.

Pamiętajmy też, że funkcjonują bezpłatne telefony pomocowe dla osób w kryzysie emocjonalnym, takie jak m.in. kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, 116 123, czynny 7 dni w tygodniu od godz. 14:00 do 22:00 i anonimowy bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, 116 111, czynny 7 dni w tygodniu przez całą dobę.

Powrót na górę strony