Wiadomości

Policjanci podsumowują weekend na drogach powiatu gdańskiego

Data publikacji 30.05.2022

Podczas minionego weekendu policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 4 nietrzeźwym kierowcom i dwóm, którzy kierowali bez uprawnień. Mundurowi po raz kolejny przypominają, że kierowanie pojazdem pod wpływem środków psychoaktywnych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności i wysoką sankcją finansową.

Podczas minionego weekendu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim uniemożliwili dalszą jazdę 4 nietrzeźwym kierującym oraz dwóm, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami.

Jedna z interwencji dotyczących nietrzeźwego kierującego rozpoczęła się od zgłoszenia kierowcy innego pojazdu-toyoty, który zauważył, że styl jazdy kierującego oplem mężczyzny może wskazywać na to, że spożywał wcześniej alkohol. Czujny kierowca toyoty pojechał za oplem i w pewnym momencie zablokował mu możliwość dalszej jazdy. Zadzwonił też od razu na Policję. Patrol już po kilku minutach był na miejscu. Mundurowi wylegitymowali obu mężczyzn i już po chwili stwierdzili, że kierujący oplem mógł spożywać wcześniej alkohol – policjanci wyczuli od niego charakterystyczny zapach. Stróże prawa wykonali test na zawartość tego środka w organizmie 31-latka i okazało się, że ma on 2 promile alkoholu.

Policjanci podziękowali kierowcy toyoty, którym okazał się dziennikarz jednej ze stacji radiowych, za czujność. Mundurowi oczywiście zachęcają każdego, kto jest świadkiem niebezpiecznych sytuacji drogowych do zawiadamiania o tym policji. Jednocześnie stróże prawa, na podstawie swoich doświadczeń, przestrzegają przed samodzielnym zatrzymywaniem sprawców przestępstw czy wykroczeń, gdyż taka sytuacja może okazać się groźna zarówno dla uczestników zdarzenia, jak i osób postronnych. Najlepiej w takim przypadku zawiadomić policję, której funkcjonariusze będąc przygotowanym i przeszkolonym do podejmowania różnego rodzaju interwencji, przeprowadzą ją w sposób jak najmniej zagrażający bezpieczeństwu.      

Policjanci przypominają, że osoby, które wsiadają „za kółko” po spożyciu alkoholu lub innych środków psychoaktywnych narażają siebie i innych.  Mundurowi przypominają, że każdy, kto kieruje autem po alkoholu lub narkotykach ma zaburzoną percepcję. Trudniej mu oceniać odległość, reagować na to, co dzieje się na drodze i nie panuje w sposób odpowiedni nad pojazdem.

  • policjant wykonujący badanie trzeźwości
Powrót na górę strony