Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Dzielnicowi regularnie sprawdzają środowiska osób bezdomnych. Ty też możesz pomóc

Data publikacji 09.12.2021

Słupscy policjanci kontynuują wzmożone kontrole środowisk osób bezdomnych. W trakcie spotkań mundurowi informują o możliwości spędzenia zimy w schronisku oraz wskazują miejsca, gdzie potrzebujący mogą otrzymać ciepłą odzież i posiłek. Szczególnym nadzorem objęte są wszystkie rejony służbowe kontrolowane przez dzielnicowych, którzy apelują do mieszkańców o przekazywanie informacji na temat widzianych zagrożeń dotyczących osób bezdomnych.

Okres zimowy to czas, kiedy szczególną uwagę musimy skierować na osoby bezdomne. Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia tych osób, a kilka godzin spędzonych na mrozie niesie za sobą ryzyko wychłodzenia bądź zamarznięcia. Dlatego wzorem poprzednich lat, już od jesieni policjanci regularnie sprawdzają i kontrolują miejsca, w których osoby bezdomne szukają schronienia przed zimnem. Niemalże każdego dnia wzmożone działania prowadzą dzielnicowi, którzy szczególną troską obejmują swoje rejony służbowe.

 

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Mundurowi przestrzegają o zagrożeniach wynikających ze spadku temperatur i wskazują adresy instytucji pomocowych. Sprawdzane są pustostany, klatki schodowe, dworce, wiaty, piwnice czy altanki działkowe. Działaniom nie będzie końca. W trosce o życie i zdrowie potrzebujących sprawdzenia miejsc ich pobytu odbywają się regularnie.

 

Jednocześnie funkcjonariusze apelują o informowanie Policji o każdej osobie zagrożonej wychłodzeniem. Nie przechodźmy obojętnie obok potrzebujących. O każdym zagrożeniu informujmy służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub do swojego dzielnicowego (numery dostępne są na stronach internetowych komend lub w aplikacji Moja Komenda. Pamiętajmy też o możliwości zgłoszenia za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której można zaznaczyć miejsca zagrożone. Zapewniamy, że każda informacja zostanie sprawdzona, a osobom bezdomnym, przebywającym na miejscu, zostanie zaoferowana pomoc.

  • kontrole policjantów osób bezdomnych
  • kontrole policjantów osób bezdomnych
  • kontrole policjantów osób bezdomnych
Powrót na górę strony