Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

"Nie pozwól mi się zgubić” to akcja Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, w której policjanci przedstawiają pojawiający się masowo w sezonie letnim problem zaginięć dzieci na plaży

Data publikacji 28.07.2021

W sezonie letnim każdego dnia na plaży gubią się dzieci. Zagubienie dziecka na plaży, gdzie wypoczywają tłumy oraz bliskość wody stanowi ogromne niebezpieczeństwo. Plaża pełna turystów i parawanów tworzy dla małego dziecka labirynt, w którym idąc, nie wie jak wrócić do swoich kochanych rodziców. Znajdując się w tłumie plażowiczów oraz rozstawionych parawanów wystarczy chwila nieuwagi i dziecko stracimy z pola widzenia. Na plaży wszystko dla dzieci wygląda tak samo, wydaje im się, że idą w dobrą stronę, jednak nieświadomie zawsze oddalają się od miejsca, w którym przebywali z rodzicami, potrafiąc tak przejść nawet kilka kilometrów. Sytuacja zaginięcia jest bardzo trudnym i traumatycznym przeżyciem dla dziecka oraz całej rodziny.

W takiej sytuacji służby postawione są w najwyższy stan gotowości. Współpraca wszystkich służb jest bardzo istotna, aby jak najszybciej odnaleźć dziecko. Niestety takich zgłoszeń zawsze jest bardzo wiele, dlatego policjanci z Komendy Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na plażach rozdają opaski „niezgubki”, które na ręku dziecka podpowiedzą jak skontaktować się z rodzicem. Na takiej opasce znajduję się numer alarmowy oraz miejsce na umieszczenie imienia i nazwiska dziecka, oraz numer telefonu do opiekuna co usprawnia akcję poszukiwawczą, dzięki opasce dziecko szybciej znajduje się u rodziców, krócej przeżywając traumatyczną dla nich rozłąkę. Opaskę „niezgubkę” powinniśmy zakładać dziecku na rączkę przede wszystkim tam, gdzie będziemy przebywać w dużych skupiskach ludzi np. plaża, centrum handlowe.
Warto pamiętać, że opaska „niezgubka” na ręku dziecka nie zwalnia nas z zachowania szczególnej ostrożności podczas sprawowania opieki nad maluchem.

Podziękowania za udział w filmie dla wszystkich służb, które zawsze z nami współpracują podczas zaginięć dzieci na terenie Mierzei Wiślanej:
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim
OSP Jantar
Stacja Ratownictwa Morskiego Sztutowo
WOPR Elbląg
Kaszubski Dywizjon Straży Granicznej
Placówka Straży Granicznej w Krynicy Morskiej.

Szczególne podziękowania dla Rafała Retmaniaka oraz Rafała Rutkowskiego za pomoc w realizacji filmu.



  • kampania "nie pozwól mi sie zgubić"
  • kampania "nie pozwól mi sie zgubić"
  • kampania "nie pozwól mi sie zgubić"
  • kampania "nie pozwól mi sie zgubić"

Nagranie audio NIE_POZWOL_MI_SIE_ZGUBIC.m4a

Wczytywanie pliku Odtwarzacz wideo.
Aktualny czas 0:00
Czas trwania -:-
Załadowany: 0%
Typ strumienia NA ŻYWO
Pozostały czas -:-
 
1x
    • Rozdziały
    • Opisy wyłączone, zaznaczone
    • Napisy wyłączone, zaznaczone

      Pobierz plik NIE_POZWOL_MI_SIE_ZGUBIC.m4a (format mp3 - rozmiar 715.5 KB)

      Powrót na górę strony