Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Pasażer wyrzucał puszki i butelki z auta, kierowca był po amfetaminie
Wczorajsza interwencja policjantów ruchu drogowego wobec pasażera audi, który wyrzucał puste butelki i puszki po piwie na ulicę, zakończyła się zatrzymaniem kierowcy samochodu, który był pod wpływem amfetaminy. 24-letni mieszkaniec Gdyni trafił do policyjnego aresztu i grożą mu dwa lata pozbawienia wolności. 29-letni pasażer auta za zanieczyszczanie drogi publicznej został ukarany mandatem.
Gdańsk -
Sprawca rozboju zatrzymany tuż po zdarzeniu
Słupscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój, do którego doszło wczoraj ok. godz. 9.00. Sprawca po wejściu do mieszkania zaatakował właściciela i zmusił go do oddania pieniędzy. Mężczyzna został doprowadzony do słupskiej komendy i dzisiaj usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Słupsk -
Podsumowanie wczorajszych działania „Prędkość” w powiecie lęborskim – kolejne osoby bez prawa jazdy
15 lipca policjanci z ruchu drogowego lęborskiej komendy przeprowadzili działania „Prędkość” na drogach całego powiatu. Głównym zadaniem policjantów było przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m.in. przekraczanie prędkości i stanowcza reakcja na niebezpieczne zachowania. Podczas wczorajszych działań „Prędkość” funkcjonariusze zatrzymali 2 prawa jazdy.
Lębork -
Policjanci zabezpieczyli pocisk z czasów II wojny
Pociski z czasów II wojny światowej, zostały odnalezione podczas prac ziemnych w pobliżu drogi w miejscowości Przerębska Huta. Policjanci zabezpieczają teren znaleziska do czasu przybycia saperów. Mundurowi ostrzegają, że takie znaleziska mimo upływu lat w dalszym ciągu mogą być bardzo niebezpieczne. W przypadku odnalezienia niewybuchów należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji.
Starogard Gdański -
ZAPROSZENIE NA MSZĘ ŚW. Z OKAZJI WOJEWÓDZKICH OBCHODÓW ŚWIĘTA POLICJI
Msza odbędzie się dnia 21 lipca /wtorek/ 2020 roku o godz. 9.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.
KWP Gdańsk -
Śmiertelny wypadek autobusu w miejscowości Mierzyno
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Mierzyno, w wyniku którego śmierć poniosło trzech pasażerów autobusu. Sprawą wypadku zajmują się policjanci Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy będą dokładnie wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Funkcjonariusze apelują do kierujących o zachowanie ostrożności na drodze.
-
Pani Komendant pogratulowała za bohaterską postawę
W miniony poniedziałek Komendant Powiatowy Policji w Pucku kom. Beata Nienadowska oraz Wicestarosta Tomasz Hermann podziękowali za godną naśladowania postawę mieszkańcowi miasta za udzielenie pomocy mężczyźnie, który doznał zawału serca podczas prac remontowych.
-
Policyjni wodniacy dbają o bezpieczeństwo nad wodą w czasie pandemii
Jeziora w powiecie chojnickim oraz szlaki rzeczne należą do jednych z najpiękniejszych w całej Polsce, a nawet Europie, więc jak co roku w sezonie letnim nie brakuje tam osób korzystających z uroków tych miejsc. Nad bezpieczeństwem odpoczywających czuwają policjanci zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Teren przy jeziorach i rzekach, a także na zbiornikach wodnych szczególnie w sezonie letnim wymaga policyjnego nadzoru. Patrolowany przez chojnickich wodniaków jest odcinek jezior, rozpoczynając od Jeziora Charzykowskiego, poprzez Karsińskie aż do zapory w miejscowości Mylof.
-
Policjanci zatrzymali 19-latka, który strzelał w okna
Policjanci z Gdańska zatrzymali 19-latka, który strzelał z wiatrówki w okna budynku. Pokrzywdzony oszacował straty na tysiąc złotych. 19-latek podejrzany o uszkodzenie mienia trafił do policyjnej celi. Policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli broń oraz pudełko ze stalowym śrutem. Za zniszczenie mienia grozi 5 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem motocykla
Policjanci ze starogardzkiej drogówki pracowali wczoraj na miejscu wypadku drogowego, do jakiego doszło w miejscowości Jabłówko. Wskutek uderzenia motocykla w drzewo kierujący nim mężczyzna trafił do szpitala. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.
-
Spotkanie z dziećmi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”
Wczoraj malborscy policjanci spotkali się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach w Szkole Łacińskiej w Malborku. Funkcjonariusze przybliżyli uczestnikom tajniki policyjnej służby oraz promowali wśród najmłodszych zasady bezpiecznego wypoczynku n letniego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
-
Zatrzymany pijany kierowca skutera wodnego, próbował uciec policjantom
Policyjni wodniacy z Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku zatrzymali nietrzeźwego sternika. Patrol zwrócił uwagę na kierowcę skutera wodnego, który płynął z dużą prędkości i bardzo niebezpiecznie. Gdy policjanci podjęli wobec niego interwencję, mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, zaczął uciekać. Po jego zatrzymaniu okazało się, że 33-latek z Gdańska jest pijany i ma sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. 33-latek trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszy trzy zarzuty. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu 5 lat więzienia.
-
Poszukiwania zaginionego 12-latka
Dziś w nocy malborscy policjanci szukali 12-letniego chłopca, który wczoraj w godzinach wieczornych wyszedł od kolegi ze swoim psem i nie powrócił do domu. Natychmiast wszczęto poszukiwania chłopca. Nad ranem policjanci odnaleźli całego i zdrowego nastolatka na terenie miasta.
-
Działania w komunikacji miejskiej - policjanci kontrolują pasażerów autobusów
Wejherowscy policjanci wspólnie ze strażą miejską sprawdzają przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów komunikacji miejskiej. Przypominamy, że niestosowanie się to tego nakazu jest wykroczeniem.
Wejherowo -
Działania policjantów w pociągach SKM
Sopoccy policjanci, podobnie jak funkcjonariusze z Gdańska, Gdyni i z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku rozpoczęli działania, których celem jest ograniczenie przestępczości na szlakach kolejowych. Umundurowanych policjantów spotkać już można w pociągach SKM, na peronach i w okolicy dworca.
Sopot -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – tczewscy policjanci podsumowali I półrocze 2020 roku
Tczewscy policjanci podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za I półrocze 2020 roku i odnotowali w tym czasie 450 zgłoszeń. Dzięki tym informacjom funkcjonariusze codziennie przeprowadzają interwencje, które przyczyniają się do likwidacji wskazanych na mapie nieprawidłowości.
Tczew -
Kryminalni przeszukali mieszkanie 27-latka, znaleźli w nim ponad 300 gramów narkotyków
Kryminalni z lęborskiej komendy przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze 27-letniego mężczyzny w związku z podejrzeniem posiadania przez niego narkotyków. W trakcie przeszukania zabezpieczyli ponad 300 gramów środków odurzających. Za posiadanie i uprawę narkotyków może grozić mężczyźnie do 3 lat pozbawienia wolności.
Lębork -
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci prowadzą działania w Szybkiej Kolei Miejskiej
Od 17 lipca w odpowiedzi na sygnały mieszkańców i podróżujących SKM policjanci z Gdańska będą częściej patrolowali perony SKM oraz przypominali podróżującym mieszkańcom Gdańska o konieczności stosowania się do nakazów oraz zaleceń podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej związanych ze zwalczaniem koronawirusa. Funkcjonariusze będą tłumaczyli, dlaczego tak ważne jest zakrywanie ust oraz nosa w pociągu, autobusie, na peronach czy przystankach autobusowych i innych dostępnych środkach komunikacji.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali złodzieja roweru i odzyskali jednoślad
Dzięki skutecznej interwencji policjantów z Gdańska i czujności świadka, odpowiedzialności nie uniknie gdańszczanin, który podejrzany jest o kradzież roweru, o wartości 1,5 tys. zł. Zatrzymany 39-latek spędził noc w policyjnym areszcie, a dziś usłyszał zarzut kradzieży. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany przez policjantów rower wrócił do właściciela.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali złodzieja, który ukradł foto pułapkę
Starogardzcy kryminalni zatrzymali 30-latka, podejrzanego o kradzież foto pułapki. Działania operacyjne, które przeprowadzili policjanci, przyczyniły się do ustalenia personaliów sprawcy oraz odzyskania skradzione kamery. Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie jeszcze dziś usłyszy zarzuty. Za kradzież mienia grozi kara do 5 lat więzienia.
Starogard Gdański -
Nie zatrzymał się do kontroli, nie miał prawa jazdy
Policjanci z Nowego Stawu po pościgu zatrzymali 42-letniego kierowcę opla, który nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna nie miał prawa jazdy oraz posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. 42-latek odpowie również za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy.
Malbork -
OFICJALNE WPROWADZENIE I ZASTĘPCY KOMENDANTA MIEJSKIEGO POLICJI W GDAŃSKU
Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wręczył rozkaz personalny na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.
KWP Gdańsk -
Podpaliła galerię, wcześniej znieważała na tle narodowościowym pracownika ochrony i dopuściła się kradzieży rozbójniczej
Dzięki pracy policjantów do aresztu trafiła 32- letnia obywatelka Ukrainy, która podejrzana jest o podpalenie drzwi do jednej z gdańskich galerii, co wywołało pożar i zniszczenie obiektu handlowego. Pokrzywdzeni straty oszacowali na blisko pół miliona złotych. Podczas pracy nad sprawą policjanci zdobyli informację o tym, że ta sama kobieta w sklepie mieszczącym się na terenie galerii, dwukrotnie usiłowała ukraść rzeczy, a gdy za linia kas interwencję podejmował wobec niej pracownik ochrony kobieta szarpała go i znieważała z powodu jego przynależności narodowościowej. 32-latka usłyszała pięć zarzutów, grozi jej 10 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował 32-latkę na trzy miesiące.
Gdańsk -
Podsumowanie działań drogówki " Alkohol i narkotyki"- 638 kontroli, 13 kierowców pod wpływem alkoholu i narkotyków
638 skontrolowanych kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego dwóch kierujących pod wpływem narkotyków oraz jedenastu kierujących pod wpływem alkoholu – to efekt akcji pod nazwą „Alkohol i narkotyki”, przeprowadzonej przez gdańskich policjantów. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze zatrzymali również pięciu kierowców bez uprawnień, dwóch z zakazem sądowym i dwie osoby poszukiwane. 19 kierowców straciło swoje prawa jady za zbyt szybką jazdę.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł łańcuszek seniorce
Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez kwidzyńskich policjantów, podejrzany o kradzież na tzw. ,,zrywkę’’. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca podbiegł do 76-letniej seniorki i zerwał jej biżuterię z szyi. Skuteczne działania policjantów doprowadziły do ujęcia podejrzanego krótko po zdarzeniu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Kwidzyn -
Policjanci z Gdańska kolejny raz zaangażowali się w pomoc dzieciom z rodzin zastępczych
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku po raz kolejny przekazali upominki rodzinom zastępczym. Dzieci otrzymały zabawki, sprzęt sportowy i słodycze. Do akcji charytatywnej policjantów tym razem przyłączył się ks. Bartosz Wierzbicki z Parafii p.w. Św. Jadwigi Śląskiej Gdańsk- Nowy Port. Uśmiech dzieci świadczył o tym, że były to prezenty, które sprawiły im ogromną radość, a policjantom satysfakcję, że mogli ten wakacyjny dzień uczynić jeszcze bardziej radosnym.
Gdańsk -
Nietrzeźwy 63-latek spowodował wypadek
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Wielki Garc. Według policyjnych ustaleń wynika, że 63-letni kierowca volkswagena zderzył się czołowo z fordem. Kierowca volkswagena z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za spowodowanie wypadku drogowego oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 5 lat pozbawienia wolności, dodatkowo wysoka kara finansowa oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.
Tczew -
3,5 promila alkoholu, kierowanie wbrew zakazowi i niezatrzymanie się do kontroli. 27-latek odpowie za przestępstwa drogowe
Słupscy policjanci zatrzymali 27-latka, który mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu, kierował samochodem. Mężczyzna miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nie reagował na wydawane przez mundurowych sygnały do zatrzymania się. Dzisiaj usłyszy zarzuty i wkrótce odpowie za przestępstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Słupsk -
Dwóch nietrzeźwych kierowców i jeden pod wpływem narkotyków zatrzymanych w trakcie weekendu
Pracowity weekend pruszczańskiej drogówki. Na terenie powiatu gdańskiego podczas minionego weekendu policjanci uniemożliwili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom i jednemu, który kierował pod wpływem narkotyków. Mundurowi pracowali też przy 13 zdarzeniach drogowych.
Pruszcz Gdański -
Śmiertelny wypadek w miejscowości Kamień- policjanci wyjaśniają jego okoliczności
W piątek w miejscowości Kamień doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosła pasażerka pojazdu. Sprawą wypadku zajmują się policjanci Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy będą dokładnie wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.
Wejherowo -
Pilnie potrzebna krew dla policjanta
Nasz kolega mł. asp. Szymona Mielewczyk pilnie potrzebuje krwi. Szymon został poszkodowany w wypadku drogowym i obecnie przebywa w Szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie czekają go operacje. Najbardziej potrzeba krwi grupy 0 RH+, ale też każdy, kto zechce oddać krew, może w ten sposób pomóc Szymonowi.
Pruszcz Gdański -
Zostań pomorskim policjantem! - nowa strona www - wszystkie informacje w jednym miejscu - UWAGA! Dokumenty można składać osobiście
Stworzyliśmy nową stronę internetową dla kandydatów do służby w Policji. W jednym miejscu znajdą oni wszystkie informacje o tym, jak zostać policjantem. Przypominamy również o możliwości składania aplikacji do służby w Policji. Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby - złóż dokumenty – wyślij je do nas pocztą, albo dostarcz do jednej z komend Policji, my zajmiemy się resztą.
KWP Gdańsk -
Fałszywy policjant zatrzymany
Sopoccy kryminalni w wyniku działań operacyjnych zatrzymali na gorącym uczynku 56-letniego mieszkańca Gdyni, który podając się za policjanta próbował wyłudzić pieniądze od 75-letniej sopocianki. Stróże prawa ustalili, że dzień wcześniej w ten sam sposób wspólnie z innymi osobami oszukał seniorkę z Gdyni, która przekazała mu pieniądze i biżuterię rodzinną oraz próbował wyłudzić kolejne kilkadziesiąt tysięcy od innej osoby. Sprawca usłyszał zarzuty za te przestępstwa, a sąd na wniosek prokuratury aresztował go na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.
Sopot -
Zatrzymany miał 7 lat do odsiadki i narkotyki w mieszkaniu
Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali wczoraj 49-letniego gdańszczanina, który był poszukiwany do odbycia kary 7 lat więzienia. Dodatkowo mężczyzna miał w mieszkaniu kilkadziesiąt porcji narkotyków. Teraz grożą mu kolejne 3 lata więzienia.
Gdańsk -
Śmiertelny wypadek na trasie Udorpie – Rekowo
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 212 na trasie Udorpie – Rekowo. Najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze 19-letnia mieszkanka powiatu bytowskiego kierująca samochodem marki Seat na łuki drogi w prawo, straciła panowanie nad kierowanym pojazdem, a następnie zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowo – bocznego z prawidłowo jadącym kierującym samochodem ciężarowym marki Mercedes. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 19-latka zginęła na miejscu. Mundurowi, którzy pracowali na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady, które mają pomóc określić dokładne przyczyny i przebieg zdarzenia. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.
Bytów -
„Bezpieczny przejazd- szlaban na ryzyko” działania wejherowskich policjantów
Wejherowscy policjanci włączyli się do działań PKP Polskich Linii Kolejowych „Bezpieczny przejazd-szlaban na ryzyko”. Ich celem jest kontrola w rejonie przejazdów kolejowych oraz informowanie i edukacja uczestników ruchu o zagrożeniach jakie czyhają na przejazdach kolejowych, a w szczególności na niestrzeżonych przejazdach. Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych.
Wejherowo -
Jest bezpieczniej w powiecie puckim – podsumowanie I półrocza 2020 roku
Komenda Powiatowa Policji w Pucku podsumowała wyniki osiągnięte w I półroczu 2020 roku. Pomimo zaangażowania dużych sił i środków na rzecz codziennej walki z covid-19, służba wszystkich funkcjonariuszy przyniosła wymierne efekty, a mundurowi utrzymali na wysokim poziomie stan bezpieczeństwa w powiecie. Zmalała liczba przestępstw kryminalnych oraz wzrosła ich wykrywalność. Odnotowano mniej wypadków drogowych oraz zmalała liczba ofiar śmiertelnych i osób rannych.
Puck -
POMORSKA AKCJA „Alkohol i narkotyki”
Dwa dni będą trwały wzmożone kontrole drogowe. Policjanci sprawdzą, czy kierujący pojazdami są pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
KWP Gdańsk -
Wypadek drogowy – osobówka uderzyła w tył naczepy
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na autostradzie A1 w okolicy miejscowości Bielawki. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 46-letni kierowca ciężarówki zajechał drogę skodzie, która następnie uderzyła w tył naczepy. W wyniku tego wypadku 5 osób podróżujących fabią trafiło do szpitali. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów, a także zatrzymali dowody rejestracyjne od samochodu osobowego oraz naczepy. Stróże prawa apelują o ostrożność na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.
Tczew -
Policjanci przypominają o bezpiecznym i zgodnym z przepisami użytkowaniem dronów
W związku z coraz większą popularnością rekreacyjnego użytkowania dronów policjanci przypominają i przybliżają podstawowe zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego użytkowania dronów.
Pruszcz Gdański -
Kryminalni odzyskali skradzione kamery, a sprawca kradzieży usłyszał zarzuty
Kryminalni z Chojnic ustalili i doprowadzili do jednostki Policji podejrzanego o dokonanie kradzieży na terenie jednej z chojnickich firm. Łupem sprawcy padły kamery przemysłowe zainstalowane na placu handlowym. Policjanci odzyskali w całości skradziony sprzęt, który został już przekazany właścicielowi. 31- latek usłyszał już zarzuty. Za popełnienie przestępstwa kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Chojnice -
URUCHOMIENIE NUMERU KIERUNKOWEGO DO MSWiA
Zmiana numerów KWP w Gdańsku
-
Odpowie za posiadanie znacznej ilości amfetaminy
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość środków odurzających. W wyniku przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy. Narkotyk ukryty był w pokoju pod szafą. Mieszkaniec Kociewia trafił do starogardzkiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty. Wczoraj miejscowy sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Starogard Gdański -
Quadem próbował uciec policjantom – został zatrzymany
Dzisiaj w nocy gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcą quada, który próbował uniknąć kontroli i uciekając przed radiowozem, popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Mężczyźnie w szpitalu pobrano do badań krew. Nie chciał podać swoich danych, jednak policjanci szybko ustalili tożsamość, sprawdzając jego odciski palców w bazie danych. 46-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara 5 lat więzienia. Przed sądem odpowie także za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym.
Gdańsk -
Kryminalni zatrzymali włamywaczy
Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali dwóch 38-letnich mężczyzn podejrzanych o dokonanie kilku włamań na terenie miasta. Łupem sprawców padły elektronarzędzia, pieniądze i biżuteria o wartości prawie 5 tys. złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego towaru. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Malbork -
„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – policjantki rozdawały dzieciom odblaski
W minioną środę policjantki odwiedziły dzieci i młodzież wypoczywającą na półkolonii. Z uczestnikami rozmawiały przede wszystkim o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i ogólnie o zasadach zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, w tym w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Po zakończonym spotkaniu uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe. Nie zabrakło także informacji na temat obowiązujących nakazów związanych z epidemią koronawirusa.
Puck -
Narkotykom i dopalaczom nad morzem mówimy STOP! Kryminalni zatrzymali dwie osoby za posiadanie środków odurzających
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Powiatowej Policji w Pucku w ciągu zaledwie dwóch dni zatrzymali dwie osoby powiązane z przestępczością narkotykową. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.
Puck -
Policjanci zatrzymali 28-latka, który hodował konopie i posiadał środki narkotyczne
Policjanci z czerskiego komisariatu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 28-letniego mieszkańca Czerska, podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. W trakcie przeszukania jego posesji funkcjonariusze znaleźli tabletki MDMA oraz 8 krzaków konopi indyjskich. Z zabezpieczonych sadzonek można uzyskać blisko 200 porcji handlowych narkotyku. Zatrzymanemu grozi 3 lata więzienia
Chojnice -
Płacił ukradzioną kartą - został zatrzymany
Policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który posługiwał się nie swoją kartą płatniczą. Podejrzany za pomocą karty płacił zbliżeniowo za zakupy. Mężczyzna wczoraj usłyszał w sumie 10 zarzutów kradzieży, włamań oraz ukrycia dokumentów. Za to przestępstwo grozi 10 lat więzienia. Dodatkowo działał w tzw. recydywie i sąd może zwiększyć karę o połowę.
Gdańsk -
Bezpieczeństwo – moje drugie imię – policyjna akcja na autostradzie
Przez cały okres wakacji na autostradzie A1 pomorscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczeństwo – moje drugie imię”. W akcji uczestniczą funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. Celem akcji jest podnoszenie świadomości kierowców w zakresie właściwych zachowań za kierownicą, w tym w szczególności na drogach wysokich prędkości.
Pruszcz Gdański