Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Tczew - śmiertelny wypadek
Wczoraj wieczorem dyżurny z KPP Tczew został powiadomiony o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 1w Gniewie. 44-letni mieszkaniec Gniewu kierując osobowym renault espace wpadł w poślizg, stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego tira.
-
Słupsk - pijani na drodze
Wczoraj kolejni nietrzeźwi kierowcy zasilili niechlubną statystykę. Po południu w Słupsku na ul. Kołłątaja policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego mercedesa, 35-latek był pijany. W wydychanym powietrzu miał ponad 2,4 promila alkoholu.
-
Słupsk - skradziono śrubę okrętową
Wczoraj policjanci z Ustki otrzymali zgłoszenie o włamaniu na terenie byłej Stoczni Ustka. Jak ustalili, sprawca w okresie od 7 stycznia do 7 lutego br. włamał się do hali magazynowej i ukradł mosiężną osłonę wału śruby okrętowej.
-
Kościerzyna - pijana babcia opiekowała się 7-letnią wnuczką
Wczoraj wieczorem do KPP w Kościerzynie zadzwoniła kobieta prosząc o pomoc, ponieważ przechodząc ulicą zaważyła nieznaną jej kobietę z dzieckiem, która była pod znacznym wpływem alkoholu. Jak wyjaśniła, kobieta podpierała się rękoma o ścianę przy której stała.
-
Gdańsk - dealerzy z Chełmu zatrzymani
Gdańscy policjanci zatrzymali trzech gdańszczan - 28-letniego Przemysława F., 23-letniego Piotra B. i 30-letniego Waldemara R. Dwaj z nich to dealerzy narkotyków. W mieszkaniu Przemysława F. policjanci znaleźli prawie 100 tabletek ekstazy, 50 dealerskich porcji amfetaminy, wagę elektroniczną i woreczki strunowe przygotowane do porcjowania narkotyków. Drugi z handlarzy - Piotr B. wpadł na gorącym uczynku sprzedaży środków odurzających. Miał przy sobie blisko 100 tabletek ekstazy.
-
Gdańsk - dealerzy z Chełmu zatrzymani
Gdańscy policjanci zatrzymali trzech gdańszczan - 28-letniego Przemysława F., 23-letniego Piotra B. i 30-letniego Waldemara R. Dwaj z nich to dealerzy narkotyków. W mieszkaniu Przemysława F. policjanci znaleźli prawie 100 tabletek ekstazy, 50 dealerskich porcji amfetaminy, wagę elektroniczną i woreczki strunowe przygotowane do porcjowania narkotyków. Drugi z handlarzy - Piotr B. wpadł na gorącym uczynku sprzedaży środków odurzających. Miał przy sobie blisko 100 tabletek ekstazy.
-
Gdańsk - wpadka złomiarzy
W nocy z poniedziałku na wtorek dwóch mężczyzn ukradło przewody elektryczne i rury miedziane z terenu budowy na Osowej. W sumie oszacowano szkody na 7 000 złotych.
-
Wejherowo - sprzedawali skradzione regały i półki metalowe
Wczoraj po południu policjanci z Rumi złapali na gorącym uczynku 25-letniego Roberta L. ze Słupska i 45-letniego Pawła W. z Gdyni, którzy sprzedawali metalowe regały i półki sklepowe pochodzące z kradzieży.
-
Starogard Gdański - dwaj nieletni włamywali się do domków letniskowych i kradli złom
Policjanci ze Skórcza ustalili i zatrzymali nieletnich sprawców kradzieży z włamaniem do domków letniskowych oraz kradzieży znaków drogowych i rowerów górskich. Są to chłopcy w wieku 11 i 14 lat.
-
Gdynia - zatrzymanie sprawcy rozboju
Policjanci z Sekcji Kryminalnej KP Gdynia Oksywie zatrzymali 19-letniego Macieja J., który 19 lutego br. wspólnie ze swoim kolegą pobił jednego z mieszkańców Gdyni zabierając mu dokumenty i telefon komórkowy.
-
Gdańsk - gang samochodowy rozbity
Gdańscy policjanci zatrzymali wczoraj 5 osób, w tym jedną kobietę. Osoby te działały w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów. Ich łupem padały głównie samochody luksusowe m.in. Skoda Superb, Audi A6, BMW X5. Wartość już odzyskanych aut szacowana jest na kwotę ponad 400 000 zł. Grupa działała od ponad roku, głównie na terenie Wyspy Sobieszewskiej, Śródmieścia i Stogów. W jej skład wchodziło 9 osób.
-
Gdynia - ukradł auto z myjni
Wczoraj przed południem 20- letni Michał W. po wcześniejszej kradzieży kluczyków do samochodu na terenie jednej z myjni ukradł citroena evasion o wartości 19 000 złotych. Następnie około godz. 21:00 na ul. Obwodowej, samochód ten uczestniczył w kolizji drogowej.
-
Słupsk - zatrzymania w sprawie kradzieży kabli telefonicznych
Kilka dni temu na terenie gminy Kobylnica skradziono kable telefoniczne z linii napowietrznych. Złodzieje na odcinku Kwakowo - Kruszyna ukradli ponad 350 metrów kabli. Właściciel straty oszacował na kwotę ponad 1 300 zł. Słupscy policjanci szybko ustalili i wytypowali sprawców kradzieży. Wczoraj zatrzymali 5 mężczyzn.
-
Gdańsk - nieletni bracia jechali po pijanemu skradzionym autem
W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci z Wrzeszcza zatrzymali do kontroli opla corsę, który jechał bez świateł. W samochodzie byli dwaj bracia 17-letni Maciej W. i 15-letni Grzegorz W. Starszy z braci siedział za kółkiem, nie miał prawa jazdy, od obydwu czuć było alkohol.
-
Gdańsk - poszukujemy poszkodowanego
Sekcja dochodzeniowo - śledcza Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży telefonu komórkowego w tramwaju linii nr 6, która miała miejsce w dniu 04.02.2007 r.
-
Gdańsk - wpadł dzięki spostrzegawczej staruszce
W niedzielę przed południem policjanci z Oruni zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju. Jak się okazało, zatrzymany obserwował 70-letnią kobietę gdy robiła zakupy a następnie idąc za nią, w ustronnym miejscu złapał od tyłu za szyję, przeszukał kieszenie i zabrał portfel z pieniędzmi.
-
Sztum - 15-letni złodziej został zatrzymany - był pijany, miał 1,8 promila
Wczoraj w nocy, dyżurny KPP w Sztumie został powiadomiony przez mieszkańca Sztumu, że ktoś włamuje się do jednego ze sklepów elektrycznych.
-
Gdańsk - Pijany kierowca uszkodził radiowóz
W niedzielę nad ranem policjanci ze Śródmieścia zatrzymali do kontroli na Targu Węglowym mazdę. Gdy wysiedli żeby skontrolować kierowcę, samochód gwałtownie cofnął uderzając w zaparkowany z tyłu radiowóz.
-
Malbork - fikcyjne zgłoszenie kradzieży samochodów
W minioną sobotę do malborskiej policji zgłosił się 41-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu elbląskiego i powiadomił o kradzieży samochodu VW L-T szacując straty na 25 000 złotych. Do kradzieży miało dojść na ul. Nogatowej w Malborku.
-
Gdynia - zażądał 40 000zł grożąc wybuchem mieszkania
W sobotę wieczorem gdyńscy policjanci zostali powiadomieni, że jakiś mężczyzna zadzwonił na telefon komórkowy do 14-letniej dziewczyny i grożąc detonacją ładunku wybuchowego zażądał pieniędzy w kwocie 40 000 złotych.
-
Wejherowo - 100 sztuk extazy w BMW
W sobotę wieczorem wejherowscy policjanci zatrzymali BMW, którego kierowca posiadał przy sobie narkotyki.
-
Akcja - Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Dziś od 6:00 do 22:00 pomorska "drogówka" przeprowadza kolejne działania prewencyjno - kontrolne pod nazwą Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.
-
Słupsk -Telefon w popielniku
Wczoraj popołudniu w Główczycach do idącego ulicą 16-latka podeszło dwóch znanych mu mężczyzn. Jeden z nich 25-latek poprosi o telefon komórkowy
-
Gdańsk - Zatrzymani złodzieje kabla
Wczoraj policjanci ze Stogów zostali powiadomieni o kradzieży kabla energetycznego
-
Gdańsk - Uciekał przed policją
Wczoraj przed północą policjanci ze Śródmieścia chcieli zatrzymać do kontroli czarną BMW
-
Gdynia - zgubił go telefon komórkowy
31.01.br. po południu policjanci z KP Gdynia Chylonia w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 28-letniego Marka G.mieszkańca Gdyni podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem
-
Starogard Gdański - zatrzymano 4 nastolatków w związku z rozpyleniem gazu łzawiącego w szkole
Wczoraj, 31.01.2007r. w godzinach przedpołudniowych na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu doszło do rozpylenia gazu łzawiącego pieprzowego.
-
Gdynia - zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kradzież tablic
31.01.2007 r. przed południem policjanci z KP Gdynia Oksywie zatrzymali 22-letniego Marcina G. mieszkańca Gdyni podejrzanego o kradzież pamiątkowych tablic spod kościoła Św. Michała Archanioła
-
Gdańsk - Wpadł po tym jak zlecił kradzież drogi betonowej
Wczoraj policjanci ze Stogów zatrzymali 4 osoby, które samochodem ciężarowym przewoziły 18 betonowych płyt o wartości 7 tys.zł.
-
Gdańsk - dziś kontrola stanu trzeźwości kierowców
Dziś na drogach naszego województwa policjanci z drogówki będą realizować działania w zakresie kontroli stanu trzeźwości kierowców. Działania mają na celu przede wszystkim zmniejszenie liczby kolizji i wypadków drogowych powodowanych przez nietrzeźwych kierowców.
-
Gdańsk - wpadł na gorącym uczynku, gdy przyszedł po kopertę z pieniędzmi
Policjanci z Sekcji Samochodowej zatrzymali 30-letniego Piotra Ch., który próbował wymusić haracz za skradzionego golfa IV. Mieszkaniec Gdańska zgłosił policjantom z Oliwy, że 26 stycznia sprzed bloku został mu skradziony samochód, ponadto powiedział, że jeżeli chce go odzyskać ma zapłacić okup.
-
Gdańsk - zatrzymana grupa rozbojarzy
Wczoraj policjanci z Suchanina wraz z policjantami z Gdyni zatrzymali grupę czterech rozbojarzy, w tym 15-latka, którzy ok. godziny 3.00 pobili i okradli 29-letniego mężczyznę. Mężczyzna wracał ul. Kartuską od swoich teściów, kiedy to nagle został przewrócony przez czterech młodych mężczyzn, którzy kopali go po całym ciele, a następnie zabrali plecak z dokumentami, drobnymi pieniędzmi, i zakupami spożywczymi.
-
Tczew - pożar kurnika
Wczoraj po południu tczewscy policjanci zostali powiadomieni o pożarze na terenie fermy drobiu. Policjanci od razu pojechali na miejsce, jak się okazało zapaleniu uległ jeden z kurników o powierzchni 1000m kw. Tylko dzięki sprawnej akcji, w ciągu godziny udało się opanować ogień trawiący mury budynku. Niestety w wyniku pożaru pomorowi uległo ok. 18 000 sztuk jednodniowych kurcząt, które znajdowały się wewnątrz palącego się kurnika.
-
Słupsk - operacja policji
Potwierdzamy, że policjanci z Gdańskiego Oddziału CBŚ, wspólnie ze Słupskim Oddziałem Zamiejscowym przy szerokim wsparciu Antyterrorystów z KWP Gdańsk prowadzą operację na terenie Słupska.
-
Gdańsk - zabrał ministrantowi puszkę z pieniędzmi
Wczoraj wieczorem policjanci ze Stogów zatrzymani 15-letniego Sebastiana J. który chwilę wcześniej dokonał rozboju na ministrancie.
-
Gdynia - wyrodny wnuczek
Wczoraj wieczorem gdyńscy policjanci zostali powiadomieni przez 79-letntnią kobietę, że do jej mieszkania wtargnęła grupa pięciu osób.
-
Gdynia - zatrzymana grupa złodziei samochodów
Wczoraj wieczorem gdyńscy policjanci do walki z przestępczością samochodową razem z policjantami z KWP Gdańsk zatrzymali trzyosobową grupę przestępczą podejrzewaną o kradzież dziewięciu samochodów z terenu Gdyni, Kartuz, Tczewa i Starogardu Gdańskiego.
-
Malbork - znalezione zwłoki noworodka w reklamówce na wysypisku śmieci
Wczoraj po południu jeden z mieszkańców powiadomił malborską policję, że na wysypisku śmieci w miejscowości Świerki znalazł zwłoki noworodka.
-
Wejherowo - złodzieje kabli zatrzymani
Wczoraj w nocy policjanci z Rumi zatrzymali dwóch 17-latków, Pawła W. z Wejherowa i Michała S. z Gdyni. Jak się okazało mieli oni przy sobie sporo przewodów elektrycznych, które prawdopodobnie wcześniej ukradli.
-
Sztum - zderzenie samochodu osobowego z autobusem
Wczoraj po południu dzierzgońscy policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym w Bągardzie, gdzie doszło do czołowego zderzenia autobusu z osobowym mitsubihi.
-
Gdynia - potrącenie pieszego
Wczoraj po południu gdyńscy policjanci zostali wezwani na interwencję w związku z potrąceniem pieszego. Jak się okazało, na skrzyżowaniu ul. Morskiej z ul. Wiejską, nie bacząc na czerwone światło wtargnął na przejście dla pieszych wprost pod koła nadjeżdżającej mazdy, 62-letni gdynianin.
-
Gdynia - wynosił ze sklepu 3 wina pod kurtką
Wczoraj wieczorem gdyńscy policjanci zostali powiadomieni przez pracowników ochrony jednego ze sklepów spożywczych na ul. Zwycięstwa, że złapali na gorącym uczynku złodzieja win.
-
Starogard Gdański - śmiertelny wypadek
Wczoraj po południu policjanci ze Skarszew zostali powiadomieni o wypadku drogowym w Bolesławowie. Jak się okazało, 37-letnia kobieta kierując toledem, na prostym odcinku drogi wpadła w poślizg i uderzyła w przydrożne drzewo. Pomimo udzielonej pomocy medycznej, kobiety nie udało się uratować.
-
Gdynia - 28-letni Robert Przybylski ps. Boral poszukiwany listem gończym
27 stycznia 2007r. 28-letni Robert Przybylski ps. Boral ur. 05.02.1979r. Wejherowo zam. Gdynia, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa powodując wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym. W tym dniu kierując samochodem BMW jechał ulicą 10 Lutego w kierunku Pl. Konstytucji. Nie zatrzymując się na czerwonym świetle wjechał na skrzyżowanie z ulicą Władysława IV i uderzył w bok prawidłowo jadącego Mercedesa TAXI, po czym zbiegł z miejsca wypadku.
-
Słupsk - zatrzymani graficiarze
W sobotnią noc słupscy policjanci zatrzymali 3 młodych mężczyzn z Gdyni - graficiarzy. Jak ustaliliśmy dwóch 19-latków i jeden 20-latek w nocy przyjechali do Słupska citroenem, który zaparkowali przy ul. Krzywoustego. Na bocznicy kolejowej stał skład pociągu SKM. Młodzi mężczyźni przystąpili do ozdabiania”.
-
Gdańsk - pożar w AMG
W nocy z soboty na niedzielę oficer dyżurny KMP został powiadomiony o pożarze w piwnicy akademika AM w Gdańsku. Ochroniarz wezwał Straż Pożarną, a ponieważ był strażakiem Portowej Straży Pożarnej próbował sam ugasić ogień.
-
Gdańsk - Kierowco strzeż się!
Od 01 lutego w miejscach wytypowanych jako niebezpieczne pojawi się fotoradar. Do tej pory urządzenie samoczynnie rejestrujące przekroczenia prędkości gdańska drogówka pożyczała z KPP Wejherowo. Teraz fotoradar na stałe zagości na gdańskich ulicach.
-
Gdańsk - Znowu niebezpiecznie na przejeździe kolejowym
Wczoraj przed godziną 22.00 na strzeżonym przejeździe kolejowym w Gdańsku przy ul.Gościnnej o mały włos nie doszłoby do tragedii. Dróżnik nie opuścił na czas szlabanu i na przejazd wjechał hyundai. Gdy samochód znajdował się centralnie na torowisku szlaban z obydwu stron zamknął się.
-
Gdynia - amator damskich torebek zatrzymany
Wczoraj gdyńscy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Gdyni Radosława Z., który wyrywał starszym paniom torebki.
-
Starogard Gdański - pożar
Wczoraj wieczorem lubichowscy policjanci zostali powiadomieni i pożarze w jednym z domów jednorodzinnych w małej miejscowości Mermet. Jak się okazało pożar powstał w kuchni, gdzie zainstalowany był piec kuchenny węglowy.