Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Dyżurny uratował kobietę, która chciała popełnić samobójstwo
Służba w policji to wyjątkowe powołanie. Wymaga poświęcenia, ale daje też wiele satysfakcji szczególnie wtedy kiedy ratuje się ludzkie życie. Doskonale wie o tym dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku aspirant sztabowy Łukasz Pskiet, który powstrzymał młodą kobietę chcącą popełnić samobójstwo.
Malbork -
Amfetamina była schowana była w lodówce
Bytowscy policjanci zabezpieczyli łącznie ponad kilogram amfetaminy. Kryminalni w związku ze sprawą zatrzymali 36-letniego mężczyznę. Śledczy w trakcie przesłuchania przedstawili mu już zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Bytów -
Zderzenie samochodu z pociągiem w Lęborku
Lęborscy policjanci apelują o rozwagę podczas pokonywania przejazdów kolejowych. Bardzo często zderzenie samochodu z pociągiem kończy się tragicznie. O dużym szczęściu może mówić 25-letni mężczyzna, który w niedzielę wjechał na oznakowany przejazd kolejowy, doprowadzając do kolizji. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał. Za to wykroczenie kierujący został ukarany mandatem.
Lębork -
Zarzuty za posłużenie się cudzą kartą płatniczą
Kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 27 – letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, który posługiwał się zeskanowana kartą płatniczą swojego kolegi. Policjanci w mieszkaniu mężczyzny zabezpieczyli telefon na którym była zeskanowana karta płatniczą i znaleźli amfetaminę. 27-latek skradzioną kartą dokonał 40 transakcji. Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Pruszcz Gdański -
Zobacz zmagania nowych kandydatów do policji i zostań jednym z nich
Trwa nabór do policji. Kandydaci z województwa pomorskiego mają za sobą już pierwsze etapy rekrutacji. Dla wielu funkcjonariuszy Słupsk kojarzy się z początkiem drogi służbowej. W niedzielę w Szkole Policji w Słupsku kolejni kandydaci zdawali test z wiedzy ogólnej i test sprawnościowy. Zainteresowanych służbą mundurową zapraszamy do odwiedzania strony internetowej www.pomorska.policja.gov.pl, na której dostępne są niezbędne informacje.
Słupsk -
Zarzuty dla posiadacza materiałów wybuchowych
W ubiegły piątek policjanci z żukowskiego komisariatu i Gdańska zatrzymali 62 letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który w domu miał amunicję oraz emblematy pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za posiadanie materiałów wybuchowych bez zezwolenia grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Kartuzy -
24-latek ubrany w koszulkę z napisem: „Policja” jechał motocyklem po chodniku
W miniony piątek funkcjonariusze słupskiej drogówki zatrzymali do kontroli motocyklistę korzystającego z chodnika i ubranego w koszulkę z napisem: Policja. Mężczyzna znał przepisy drogowe i wiedział, że popełnia wykroczenie. O tym, że noszenie ubrania z napisem: „Policja” jest niezgodne z prawem, dowiedział się od interweniujących policjantów. Za wykroczenia 24-latek został ukarany mandatami karnymi.
Słupsk -
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze
Wakacje w pełni. Pogoda dopisuje i sprzyja wyjazdom nad morze. W okresie weekendowym widać znacznie większy ruch samochodów jadących na teren Mierzei Wiślanej. Większy ruch pojazdów oznacza większą ilość zdarzeń. W pierwszej połowie wakacji Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim odnotowała 72 zdarzenia drogowe, w tym 4 wypadki, w których jedna osoba poniosła śmierć a 4 osoby zostały ranne. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze, a na drodze wszystkich obowiązuje Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym.
Nowy Dwór Gdański -
Policjant po służbie doprowadził do zatrzymania poszukiwanego
Funkcjonariusz słupskiej drogówki będąc w czasie wolnym od służby doprowadził do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny. Podejrzenia mundurowego wzbudziły zasłonięte tablice rejestracyjne mazdy, o czym powiadomił dyżurnego. Policjant by ułatwić patrolowi szybkie dotarcie do przemieszczającego się samochodu cały czas jechał za mazdą i na bieżąco informował dyżurnego o miejscu w którym się znajduje. Po zatrzymaniu 40-latka okazało się, że kierujący mazdą nie posiada uprawnień i jest osobą poszukiwaną.
Słupsk -
Policjanci w pociągach SKM przypominali o zaleceniach związanych ze zwalczaniem covid-19
Wejherowscy policjanci wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei dziś od godziny 5:00 rano prowadzili działania w pociągach SKM, których celem było reagowanie oraz przypominanie podróżującym o konieczności stosowania się do nakazów oraz zaleceń podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej związanych ze zwalczaniem koronawirusa.
Wejherowo -
Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali ukradziony rower
Dzięki skutecznej pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie mieszkaniec Gdańska, który jest podejrzany o kradzież roweru o wartości 5 tys. zł. Zatrzymany 45-latek usłyszał zarzut kradzieży. Odzyskany przez policjantów rower wrócił do właściciela. Sprawcy grozi 5 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci zabezpieczyli prawie 16 kg krajanki tytoniowej
Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wejherowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Władysławowa we Władysławowie w jednym z domów na terenie powiatu wejherowskiego znaleźli i zabezpieczyli ponad 15 kilogramów krajanki tytoniowej bez akcyzy. Mężczyzna, u którego ujawniono tytoń został zatrzymany i przesłuchany. Niewykluczone, że niebawem usłyszy zarzuty. Wartość strat dla Skarbu Państwa z tytułu nie odprowadzonego podatku akcyzowego wynosi prawie 16 tysięcy złotych
Wejherowo -
Transport drogowy – wzmożone policyjne kontrole na terenie województwa
12 sierpnia na terenie całego województwa policjanci zwrócą szczególną uwagę na pojazdy ciężarowe oraz autobusy. Celem wzmożonych kontroli jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych w czasie przewozu osób i towarów, a także ujawnianie oraz eliminowanie nieprawidłowości podczas świadczenia usług transportowych. Mundurowi zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów. Każdy zatrzymany do kontroli kierowca musi się liczyć z badaniem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.
KWP Gdańsk -
Śmiertelny wypadek motocyklisty
Wczoraj przed południem na drodze wojewódzkiej W519 pomiędzy miejscowościami Folwark a Stary Dzierzgoń doszło do wypadku drogowego. W wyniku zdarzenia, śmierć poniósł kierujący motocyklem. Policjanci obecnie wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.
Sztum -
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego na DW-213 w Starzynie
Policjanci z puckiej drogówki pracowali na miejscu wypadku drogowego jaki wydarzył się wczoraj przed południem w Starzynie na drodze wojewódzkiej nr 213, gdzie zderzyły się 2 auta. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację procesową. W wyniku zderzenia 8 osób trafiło do szpitala.
Puck -
COVID-19 - dodatkowe obostrzenia w powiatach z największym przyrostem zakażeń
Uprzejmie informujemy, że z dniem 8 sierpnia 2020 roku w życie weszły nowe zasady bezpieczeństwa dotyczące trwającego w Polsce stanu pandemii, które szczegółowo reguluje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
KWP Gdańsk -
W wypadku quada ranni zostali dwaj chłopcy
Miasteccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w miejscowości Wołcza Mała. W wyniku wywrócenia się czterokołowca ranni zostali dwaj chłopcy w wieku 11 i 12 lat. Obaj nie mieli założonych kasków i poruszali się po drodze publicznej. Policjanci przypominają, że aby kierować quadem trzeba posiadać uprawnienia, a pojazdy takie nie są odpowiednie dla dzieci. Apelujemy do rodziców o rozsądek i odpowiednią opiekę nad swoimi pociechami.
Bytów -
Policjanci kontrolują przestrzeganie obostrzeń w związku z pandemią Covid-19
W piątek w godzinach popołudniowych policjanci prewencji, w tym dzielnicowi sprawdzali z wejherowskiej komendy, czy osoby udające się na zakupy do sklepów wielkopowierzchniowych przestrzegają obowiązków zasłaniania nosa oraz ust, pod kątem przestrzegania przepisów związanych z covid-19.
Wejherowo -
Policjanci kontrolują obiekty handlowe, plaże oraz transport publiczny w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się COVID-19
Policjanci z powiatu chojnickiego każdego dnia prowadzą działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19. Funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu jak też osoby odwiedzające obecnie nasz malowniczo-rekreacyjny teren zasłaniają usta i nos, a także czy stosują odpowiedni dystans w przestrzeni i transporcie publicznym, na terenie sklepów oraz plażach. Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Tylko nasze wspólne działanie może uchronić przed kolejnymi zakażeniami oraz rozprzestrzenianiem się tej choroby.
Chojnice -
Pomorscy policjanci na helskiej plaży – „Bezpieczne wakacje 2020”
Pomorscy policjanci w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowali „Bezpieczne wakacje 2020” i spotkali się z mieszkańcami oraz turystami wypoczywającymi na Helu. Funkcjonariusze przekazywali porady dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, także w kontekście ograniczeń związanych z COVID-19. Zachęcano do wstąpienia do służby w Policji, promowano także aplikację Moja Komenda i Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
KWP GDAŃSK -
Ostrzeżenie przed oszustami powołującymi się na nadzór KNF w zakresie transakcji wymiany kryptowalut
Do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) napływają sygnały dotyczące działalności osób powołujących się na nadzór Komisji Nadzoru Finansowego w zakresie proponowanych przez nie transakcji wymiany kryptowalut. Rozmówcy w trakcie rozmowy telefonicznej są nakłaniani do sprzedaży lub kupna kryptowalut. Jednocześnie informuje się ich, że podczas transakcji spełnione mają zostać „wymagania KNF dotyczące nagrywania procesu transakcji”, co ma polegać m.in. na udostępnieniu pulpitu komputera. Dzwoniący informują również, że w operacji wymiany będzie uczestniczył pracownik UKNF w celu monitorowania przebiegu transakcji.
KGP -
Policyjne działania profilaktyczne „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - Hel 2020
Policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku zapraszają do udziału w czwartej edycji działania profilaktycznego „Bezpieczne wakacje 2020”, realizowanego w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Spotkanie odbędzie się w dniu 8 sierpnia 2020 roku, w godz.10:00-13:00, na „Małej plaży” w Helu.
KWP Gdańsk -
Policjanci wybili szybę, by ratować psa
Wczoraj po południu sopoccy policjanci interweniowali na jednej z ulic, gdzie w szczelnie zamkniętym samochodzie właściciel pozostawił swojego psa. Nie mogąc znaleźć właściciela auta i widząc, że pies traci siły, policjanci wybili szybę i uratowali go. Funkcjonariusze nawiązali też kontakt z schroniskiem dla zwierząt i przy współpracy strażników miejskich trafił on do nich pod opiekę. Dopiero po ponad 2 godzinach gna miejscu pojawił się właściciel auta. Policjanci ustalają teraz, czy doszło do znęcania się nad zwierzęciem.
Sopot -
Policjanci uratowali tonącego mężczyznę
Policjanci z kościerskiej komendy uratowali życie 51-latka, który tonął w bagnie jeziora Kaplicznego w Kościerzynie. Mężczyzna pośliznął się, wpadł do bagnistego brzegu i wołał o pomoc. Jego krzyk słyszał świadek, który zadzwonił na numer alarmowy 112. Opanowanie i szybka reakcja funkcjonariuszy doprowadziły do szczęśliwego zakończenia. Mundurowi wyciągnęli mężczyznę na ląd i do czasu przyjazdu pogotowia udzielali mu dalszej pomocy. 51-latek został przewieziony do szpitala, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Kościerzyna -
WAKACYJNA AKCJA „PLAŻA”- DĘBKI - BEZPIECZNA OSADA
Wczoraj funkcjonariusze powiatu puckiego po raz kolejny przeprowadzili WAKACYJNĄ AKCJĘ „PLAŻA”. Po działaniach we Władysławowie i Pucku, tym razem na naszym celowniku znalazła się rybacka przystań morska – Dębki. Prowadzone akcje ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się niewidzialnego wroga, a tym samym zadbanie o bezpieczny wypoczynek nas wszystkich. Była to nasza trzecia WAKACYJNA AKCJA „PLAŻA”, w weekend pojawimy się na plaży w Helu.
Puck -
Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko. Kampania społeczna PKP i Policji
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wspólnie z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S. A uczestniczyli w kampanii społecznej pn. Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko”. W ramach tej akcji policjanci oraz pracownicy kolei propagowali zasady bezpiecznego zachowania na przejazdach drogowo-kolejowych. Funkcjonariusze rozmawiali z kierowcami oraz wręczali ulotki dotyczące bezpiecznych zachowań podczas przekraczania przejazdów kolejowych oraz korzystania z tzw. „dzikich przejść”.
Starogard Gdański -
Działania lęborskiej drogówki i funkcjonariuszy z OPP Gdańsk na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko
Wczoraj policjanci wydziału ruchu drogowego przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem na drogach powiatu lęborskiego. W okresie wakacji mieszkańcy oraz turyści odwiedzający lęborskie miejscowości mogą liczyć na zwiększoną aktywność mundurowych. Policjanci prowadzą również profilaktykę ukierunkowaną na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w tym również pierwszą pomoc, szczególnie w czasie trwającej epidemii wirusa COVID-19.
Lębork -
Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy i 22 kg tytoniu. 23-latek trafił do aresztu
Kryminalni ze Słupska zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy i 22 kg tytoniu, które w mieszkaniu, w garażu i w samochodzie przechowywali ojciec z synem. 23-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie i wkrótce odpowie za przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie wyrobów akcyzowych odpowie jego ojciec. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Słupsk -
Kolejne działania profilaktyczne na plażach i kąpieliskach – wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo
Wczoraj policjanci po raz kolejny przeprowadzili wakacyjne działania „Bezpieczne plaże” podczas których rozdawali ulotki oraz opaski odblaskowe dzieciom . Działania te dotyczyły nie tylko bezpieczeństwa na wodzie ale także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W związku z tą akcją odbywały się także kontrole drogowe, kontrole sterników na wodzie, kontrole w miejscach zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Wszystko w trosce o to, by wakacje przebiegły bezpiecznie. Podczas działań funkcjonariusze rozdawali ulotki dotyczące zapobiegania się rozprzestrzeniania Covid 19 oraz rozmawiali o bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa to nasza wspólna sprawa.
Wejherowo -
Policjanci kontrolują miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży
Trwają wakacje. To czas, kiedy policjanci w szczególny sposób troszczą się o najmłodszych i robią wszystko, aby zapewnić im bezpieczny wypoczynek - na obozach, koloniach lub w miejscu ich zamieszkania. W ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” sopoccy funkcjonariusze kontrolują miejsca wypoczynku i rozmawiają z dziećmi oraz młodzieżą o tym, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i podczas wakacji. Funkcjonariusze przypominają również o obostrzeniach wprowadzonych w związku z walką z koronawirusem.
Sopot -
Groźna kolizja na drodze do Łeby – kierowco jedź ostrożnie
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na drodze wojewódzkiej W 214 prowadzącej do Łeby. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy osobowe. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Policja apeluje – dojedźmy bezpiecznie na wakacje.
Lębork -
Policjanci sprawdzali, czy nosimy w pociągu maseczki
W czwartek 6 sierpnia br. pasażerowie pociągu relacji Trzew-Chojnice mogli natrafić na policjantów oraz funkcjonariuszy straży ochrony kolei. Mundurowi w ramach wspólnego patrolu zwracali uwagę na to, czy podróżni mają założone maseczki zasłaniające usta i nos. Jak wykazała kontrola, mieszkańcy Kociewia stosują się do obowiązujących obostrzeń.
Starogard Gdański -
Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 52-latka podejrzanego o liczne okradanie busów z narzędziami i sprzętem remontowo-budowlanym. Śledczy przedstawili mu 7 zarzutów dotyczących włamań. Wstępna oszacowana wartość strat wyniosła ponad 90 tys. zł. Sprawca działał w warunkach recydywy i został tymczasowo aresztowany. Kryminalni zlikwidowali również dziuplę, w której podejrzany ukrywał skradzione narzędzia.
Starogard Gdański -
Złodzieje pieniędzy z maszyn do gier w rękach usteckich funkcjonariuszy
Usteccy policjanci zatrzymali 3 osoby, które podejrzewali o kradzieże pieniędzy z maszyn do gier. Do kilku zdarzeń doszło w okresie tegorocznych wakacji. Sprawcy włamywali się do automatów i kradli z nich gotówkę. Pokrzywdzeni wycenili wartość strat na łączną kwotę kilkudziesięciu tys. zł. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Słupsk -
Policjanci odzyskali skradzioną motorówkę
Policjanci z komisariatu wodnego odzyskali motorówkę o wartości kilkudziesięciu tys. zł. Zabezpieczona łódź trafiła już do właściciela. Funkcjonariusze sprawdzają okoliczności zdarzenia oraz szukają sprawców.
Gdańsk -
Policjanci kontrolują przestrzeganie obostrzeń w związku pandemią koronawirusa
Wczoraj od rana policjanci ruchu drogowego sprawdzali, czy osoby korzystające z komunikacji miejskiej przestrzegają obowiązków zasłaniania nosa oraz ust. Dzielnicowi sprawdzili kilka gdańskich galerii handlowych pod kątem przestrzegania przepisów związanych covid-19.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali 53-latka podejrzanego o znęcanie się nad rodziną
Malborscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 53-letniego mężczyznę, podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad żoną oraz kierowanie gróźb. Według ustaleń mundurowych sprawca wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał i poniżał żonę oraz groził pokrzywdzonej śmiercią. Zatrzymany w poniedziałek wieczorem trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty za popełnione przestępstwa. Wczoraj sąd zastosował wobec 53-latka areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.
Malbork -
Policjanci walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa
W związku z dużą ilością zachorowań na koronawirusa malborscy policjanci zintensyfikowali działania kontrolne dotyczące przestrzegania obowiązujących obostrzeń. W tym tygodniu mundurowi po raz kolejny wraz z inspektorami sanitarnymi prowadzą wzmożone kontrole autobusów, sklepów i targowiska miejskiego. Funkcjonariusze sprawdzają czy przestrzegane są nakazy i zakazy. W trakcie działań policjanci rozmawiają z mieszkańcami o zasadach bezpieczeństwa i rozdają ulotki przypominające o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz utrzymywania dystansu społecznego.
Malbork -
Dzielnicowy z Żukowa jadąc do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.
W środę około godz. 11:50 dzielnicowy z Żukowa zatrzymał 46-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem Citroen, znajdując się pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.
Kartuzy -
Policjanci rozpoczęli kontrole obiektów wielkopowierzchniowych w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa
Wejherowscy policjanci codziennie interweniują wobec osób, które nie stosują się do zaleceń i przepisów sanitarnych i systematycznie przypominają, jak ważne jest przestrzeganie obostrzeń. Mimo licznych kontroli i apeli nadal widać rozluźnienie społeczeństwa, gdzie niektóre osoby nie noszą maseczek we wskazanych w przepisach miejscach. Wczoraj w powiecie wejherowskim funkcjonariusze podjęli 32 interwencje, pouczyli 17 osób. Ponadto wczoraj podczas działań profilaktycznych mundurowi rozdawali ulotki profilaktyczne w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Wejherowo -
Policjanci zatrzymali złodzieja skarbonki z kościoła
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lęborskiej komendy zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy ze skarbonki znajdującej się w jednym z kościołów w Lęborku. Mężczyzna dziś usłyszy zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Lębork -
Zderzenie dwóch aut na drodze krajowej
Wczoraj w Bądkach doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Sprawą zajmują się policjanci, którzy będą wyjaśniali dokładnie wszelkie okoliczności tego zdarzenia.
Kwidzyn -
Policyjne działania na rzecz walki z koronawirusem
Słupscy policjanci codziennie interweniują wobec osób, które nie stosują się do zaleceń i przepisów sanitarnych i stale powtarzają o tym, jak ważne jest przestrzeganie obostrzeń. Liczba zachorowań nie maleje, a mimo to nadal widać rozluźnienie społeczne. Wczoraj policjanci podjęli 59 interwencji, pouczyli 49 osób, nałożyli 10 mandatów karnych i skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu.
Słupsk -
Kontrole przestrzegania obostrzeń związanych z Covid 19 na plaży w Człuchowie
Policjanci razem z pracownikiem Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z Człuchowa skontrolowali wczoraj plażę OSiR w Człuchowie wraz z przyległym do ośrodka polem campingowym. Policjanci rozdawali ulotki o zagrożeniach związanych z Covid 19 oraz rozmawiali z mieszkańcami i turystami wypoczywającymi na campingu na temat ograniczeń w przestrzeni publicznej związanej z koronawirusem.
Człuchów -
Działania policjantów w powiecie lęborskim na rzecz walki z koronawirusem
Policjanci z Lęborka prowadzą działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19. Funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu lęborskiego jak tez osoby odwiedzające obecnie nadmorskie miejscowości zasłaniają usta i nos, a także czy stosują odpowiedni dystans w transporcie publicznym oraz na terenie sklepów. Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz osób, które są obok nas.
Lębork -
Szczęśliwy finał nocnej policyjnej akcji poszukiwawczej za zaginionym 2-latkiem
Policjanci wczoraj wieczorem prowadzili działania poszukiwawcze w związku z otrzymanym zgłoszeniem o zaginięciu dwuletniego chłopca. Ogłoszony został alarm dla policjantów i natychmiast rozpoczęto akcje poszukiwawczą, do której włączeni zostali także strażacy. W działaniach brali również udział okoliczni mieszkańcy. Łącznie w akcji uczestniczyło 150 osób. Chłopiec cały i zdrowy został odnaleziony po godzinie 23:00.
Wejherowo -
Policjanci rozpoczęli kontrole galerii handlowych i placówek usługowych. Sprawdzają, czy mieszkańcy zakrywają usta i nos.
Każdego dnia docierają do nas informacje o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W województwie pomorskim w ostatnim czasie odnotowaliśmy wzrost zachorowań, a mimo to coraz częściej nie przestrzegamy reżimu sanitarnego, w tym zakrywania nosa i ust. Dlatego starogardzcy policjanci rozpoczęli kontrole placówek handlowych, po to, aby dla naszego wspólnego dobra egzekwować stosowanie się do obowiązujących obostrzeń.
Starogard Gdański -
Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych
Wczoraj po południu w centrum Starogardu Gdańskiego doszło do kolejnego wypadku drogowego na przejściu dla pieszych. Potrącona przez osobowego opla kobieta doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku oraz apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.
Starogard Gdański -
Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem na drodze
Za nami połowa wakacji. Policjanci słupskiej drogówki nieprzerwanie pracują nad utrzymaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stale reagują na popełniane wykroczenia i pomagają w bezpiecznym dotarciu do celu i w bezpiecznym powrocie z urlopu. Wyniki wczorajszych działań pokazują duże zdyscyplinowanie kierowców korzystających z dróg w powiecie słupskim.
Słupsk -
Podsumowanie działań pod kątem walki z Covid-19
Wraz z wprowadzeniem ograniczeń związanych z walką z Covid-19 sopoccy policjanci każdego dnia interweniują wobec osób, które nie stosują się do zaleceń i przepisów sanitarnych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich funkcjonariusze cały czas przypominają, jak ważne jest przestrzeganie obostrzeń, w tym m.in. noszenie maseczek i zachowywanie odstępu. Prowadząc w ostatnich dniach wzmożone działania policjanci zwrócili uwagę ponad 400 osobom naruszającym wprowadzone obostrzenia, kolejnych 25 pouczyli, a 4 sprawców ukarali mandatami. Funkcjonariusze skontrolowali też ponad 170 pojazdów komunikacji zbiorowej oraz wspólnie z pracownikami sanepidu kontrolowali lokale i kluby, gdzie w dwóch przypadkach stwierdzone zostały uchybienia.
Sopot