Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE „DZIELNICOWY ROKU”
26 września 2016 roku Wydział Prewencji KWP w Gdańsku zorganizował eliminacje wojewódzkie do IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych – „Dzielnicowy Roku”. Zawody ogólnopolskie zostaną przeprowadzone w dniach 18 - 21 października br. na terenie Szkoły Policji w Katowicach.
KWP GDAŃSK -
ZNISZCZYLI PRZYSTANEK AUTOBUSOWY, GROZI IM DO 5 LAT WIĘZIENIA
Wczoraj kryminalni z kwidzyńskiej komendy zatrzymali dwóch braci w wieku 26 i 30 lat. Mężczyźni podejrzani są o zniszczenie przystanku autobusowego w Korzeniewie. Sprawcy przestępstwa w chwili zatrzymania byli kompletnie pijani. Dzisiaj kiedy wytrzeźwieją, zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
KWIDZYN -
DEBATA O BEZPIECZEŃSTWIE DLA STUDENTÓW
Dzisiaj gdańscy policjanci spotkali się z blisko 160 studentami pochodzącymi z całego świata, którzy właśnie rozpoczęli naukę w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W trakcie spotkania funkcjonariusze rozmawiali ze studentami na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania. Przekazali im wiele cennych rad, dzięki którym będą mogli czuć się w Gdańsku bezpiecznie.
GDAŃSK -
ZATRZYMANY ZA NIELEGALNĄ SPRZEDAŻ LEKÓW
Policjanci z gdyńskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 43 - letniego mieszkańca Gdyni podejrzewanego o nielegalny handel farmaceutykami w sieci internetowej. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, w chwili, gdy usiłował nadać kilkadziesiąt przesyłek z lekarstwami. Zatrzymanie poprzedziła kilkumiesięczna praca operacyjna i śledczy zabezpieczyli u mężczyzny blisko 2 tys. tabletek na potencję. Na poczet przyszłych kar zatrzymanemu zabezpieczono także mienie o wartości około 200 tys. złotych. Policjanci przedstawili 43 - latkowi zarzut nielegalnego obrotu lekarstwami, czego zabrania prawo farmaceutyczne pod karą do 2 lat pozbawienia wolności. Zatrzymane lekarstwa trafiły do policyjnego laboratorium, biegli ocenią, czy sprzedawane tabletki nie były podrabiane. Sprawa jest rozwojowa.
GDYNIA -
POLICJANCI PROWADZILI POGADANKI Z PRZEDSZKOLAKAMI
Policjanci z chojnickiej komendy spotkali się wczoraj z przedszkolakami. W trakcie wizyty zarówno w przedszkolu jaki w komendzie funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym m.in. w ruchu drogowym oraz podczas zabawy w domu, a także przypomnieli, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.
CHOJNICE -
UDZIAŁ MŁODZIEŻY KWIDZYŃSKIEJ W DEBACIE O BEZPIECZEŃSTWIE
Młodzi mieszkańcy Kwidzyna mieli wczoraj okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa podczas debaty społecznej. Głosów uczestników z uwagą słuchali przede wszystkim policjanci kwidzyńskiej komendy oraz przedstawiciele fundacji Most Szacunku. Policjanci omówili wybrane zagadnienia, które w największym stopniu mogą dotyczyć tej grupy mieszkańców i odpowiedzieli na zadane pytania.
KWIDZYN -
XVII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH
Na co dzień ze sobą współpracują, jednak w miniony piątek stanęli przeciwko sobie. Tak wyglądał Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych, w czasie którego po raz 17 do wspólnej rywalizacji sportowej stanęli funkcjonariusze aresztu śledczego, straży pożarnej, nadleśnictwa oraz policji. Pierwsze miejsce zajęła drużyna funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim.
STAROGARD GDAŃSKI