Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
DZIAŁANIA „PRĘDKOSĆ”
5 kwietnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów.
KWP GDAŃSK -
ZNISZCZYLI TRZY SAMOCHODY, TERAZ ODPOWIEDZĄ PRZED SĄDEM
Dzięki kryminalnym z Osowej odpowiedzialności karnej nie unikną 16 i 17-latek, którzy uszkodzili trzy samochody. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. 17-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, 16-latek został umieszczony w ośrodku wychowawczym.
GDAŃSK -
POLICJANCI ZATRZYMALI WŁAMYWACZY
Miasteccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do altan ogrodowych. Jeden z nich wpadł w ręce mundurowych, kiedy próbował sprzedać skradzione przedmioty. Wtedy też policjanci zatrzymali jego kolegę, który choć z włamaniami nie miał nic wspólnego, to posiadał narkotyki. Drugi włamywacz w ręce mundurowych wpadł następnego dnia. Mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, natomiast za posiadanie narkotyków za kratki można trafić na 3 lata.
BYTÓW -
POLICJANCI PRZEKAZALI ŚWIĄTECZNE PACZKI PODOPIECZNYM DOMU DZIECKA
W Wielką Sobotę funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie przekazali świąteczne paczki dzieciom - małym podopiecznym Domu Dziecka na terenie naszego miasta.
KOŚCIERZYNA -
UROCZYSTE POŻEGNANIE ZASTĘPCY KOMENDANTA I POWITANIE JEGO NASTĘPCY
30 marca 2018 roku w auli lęborskiej komendy, odbyła się uroczystość pożegnania dotychczasowego Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku, mł. insp. Andrzeja Podlesia oraz wprowadzenia na to stanowisko jego następcy mł. insp. Ireneusza Szmurło.
LĘBORK -
TRZY MIESIĄCE ARESZTU DLA DILERA
Współpraca policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach oraz prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Chojnicach po raz kolejny przyniosła wymierne efekty. Tym razem doprowadziła do zatrzymania i tymczasowego aresztowania 27-letniego mieszkańca Chojnic, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel środkami odurzającymi. W minionym tygodniu mężczyzna usłyszał już zarzuty, a w piątek chojnicki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, przychylając się do wniosku prokuratury. Za popełnione przestępstwa wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 27-latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
CHOJNICE