Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Odpowie za złamanie kwarantanny
Na początku tego tygodnia policjant kontrolujący osoby objęte kwarantanną nie zastał jednej z nich w miejscu zamieszkania. Kobieta niedawno wróciła z zagranicy i została objęta kwarantanną, a pomimo tego wyszła mieszkania. O sytuacji został powiadomiony Wojewódzki Inspektor Sanitarny, który może nałożyć za takie zachowanie karę w wysokości nawet 30 tys. zł.
Słupsk -
Stworzył zagrożenie w ruchu jadąc z prędkością 113 km/h - gdańszczanin stracił już prawo jazdy
Kierowcy przekraczający prędkość to niestety wciąż duże zagrożenie na naszych drogach. Dlatego policjanci nie ustają w działaniach, które mają minimalizować to ryzyko. Wczoraj wieczorem patrol drogówki wyeliminował z ruchu kierowcę jaguara, który z prędkością 113 km/h jechał Aleją Niepodległości w Sopocie. Za rażące przekroczenie prędkości policjanci zatrzymali gdańszczaninowi prawo jazdy i ukarali go mandatem w kwocie 500 zł. Na jego konto trafi też 10 punktów karnych.
Sopot -
28-latek pomimo kwarantanny wyszedł do sklepu
Policjanci każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną nie łamią jej zasad. Dodatkowo mundurowi z radiowozów emitują specjalny apel, który zachęca wszystkich do pozostania w domu. Pomimo tego tym razem brakiem odpowiedzialności wykazał się mieszkaniec powiatu tczewskiego, który podczas kwarantanny opuścił swoje miejsce zamieszkania. Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #Zostańwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.
Tczew -
Policjanci uratowali mężczyznę
Wczoraj, gdańscy policjanci odebrali pilne zgłoszenie o mężczyźnie, który chce skoczyć z balkonu. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy mężczyzna żyje, trafił pod opiekę lekarza.
Gdańsk -
Pijany kierowca doprowadził do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym
Wczoraj po godz. 16.00 na terenie powiatu słupskiego doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła jedna osoba. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 30-letni kierujący pojazdem marki VW Golf jadąc od z Kczewa w kierunku m. Słonowice, na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Na miejscu zginął 31-letni pasażer pojazdu. Sprawcy grozi kara do 12 lat więzienia.
Słupsk