Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjnych pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". W czwartek 6 lutego, funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Mundurowi sprawdzą także czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania obejmują także rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy „niechronionych”.
KWP Gdańsk -
Policjanci podsumowali 2019 rok
Mniej rozbojów, bójek, pobić i uszkodzeń mienia. Większa wykrywalność zarówno w przestępczości kryminalnej, jak i w przestępczości gospodarczej. Tysiące spotkań z mieszkańcami Gdańska, tysiące przeprowadzonych interwencji. O tym i o priorytetach na 2020 rok rozmawiali dziś policjanci podczas odprawy służbowej podsumowującej działania na rzecz bezpieczeństwa w 2019 roku. W odprawie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinspektor Jarosław Rzymowski oraz komendanci gdańskich komisariatów.
Gdańsk -
Odprawa roczna w kwidzyńskiej komendzie
W Komendzie Powiatowej Policji w Kwidzynie odbyła się odprawa roczna, w której uczestniczyła insp. Ewa Pachura, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz kierownictwo i funkcjonariusze miejscowej komendy. Podczas odprawy podsumowano i omówiono pracę całej jednostki.
Kwidzyn -
Ścigany listem gończym 42-latek już za kratkami
Kryminalni z Sopotu zatrzymali poszukiwanego 42-latka, który wspólnie z innymi osobami uczestniczył w wyłudzaniu wysokich kredytów. Działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielał on pomocy co do sposobu fałszowania dokumentów i przekazania ich jako autentyczne przy wyłudzaniu kredytów. Ścigany listem gończym mężczyzna został zatrzymany po kilkumiesięcznych poszukiwaniach. 42-latek trafił już do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 2,5 roku pozbawienia wolności.
Sopot -
Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch potrąceń nastolatek
Wczoraj tczewscy policjanci pracowali w miejscach dwóch wypadków drogowych, do których doszło na terenie powiatu. W tych zdarzeniach ranne zostały dwie nastoletnie piesze, które trafiły do szpitala w Gdańsku. Mundurowi wstępnie ustalili, że w obu tych zdarzeniach piesze wtargnęły na jezdnię przed jadące samochody. Funkcjonariusze wykonali dokumentację fotograficzną, przeprowadzili oględziny miejsc zdarzeń oraz rozmawiali ze świadkami. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zachęcamy pieszych do noszenia elementów odblaskowych nawet w terenie zabudowanym.
Tczew -
Policjant po służbie złapał złodzieja
Policjant w czasie wolnym zatrzymał 40- letniego mężczyznę, który ukradł alkohol z jednego z malborskich marketów. Po krótkim pościgu funkcjonariusz złapał sprawcę i przekazał wezwanemu patrolowi. Odzyskany towar o wartości prawie 300 złotych wrócił do sklepu, a złodzieja ukarano mandatem karnym.
Malbork -
Blisko 2,5 promila za kierownicą audi
Policjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali kierowcę audi, który miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Starogardu Gdańskiego poruszał się w takim stanie jedną z głównych ulic miasta, powodując realne zagrożenie w ruchu drogowym. Teraz 56-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Starogard Gdański -
W plastikowym kubeczku ukrywał amfetaminę
Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego słupskiej komendy zatrzymali 47-latka, który w piwnicy w plastikowym kubeczku ukrywał narkotyki. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 50 gramów amfetaminy. Wczoraj słupszczanin usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Słupsk