Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Odprawa roczna sopockich policjantów
4 lutego 2020 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie odbyła się odprawa roczna podsumowująca wyniki osiągnięte w 2019 roku przez sopockich policjantów. W spotkaniu uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski, Prezydent Miasta Sopotu, Prokurator Rejonowy w Sopocie, kierownictwo i funkcjonariusze miejscowej komendy. Dzisiaj podpisano również Porozumienie na dodatkowe służby ponadnormatywne na terenie Sopotu.
Sopot -
Ukradł fotopułapkę z lasu został zatrzymany
Policjanci zatrzymali 46-latka, który ukradł z lasu aparat fotograficzny tzw. fotopułapkę. Funkcjonariusze, którzy pracowali nad sprawą tej kradzieży, ustalili gdzie może znajdować się skradziony przedmiot. Okazało się, że do jednostki policji zgłosił się jednocześnie sprawca kradzieży fotopułapki, który przeszedł zgłosić włamanie do swojego garażu i na dowód przedstawił zdjęcia włamywacza zrobione skradzionym aparatem.
Kwidzyn -
Dzięki reakcji świadków policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę z zakazem
37-letni kierowca daewoo lanos w organizmie miał ponad 3 promila alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnym systemie pokazało, że mężczyzna złamał pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali go dzięki reakcji świadków, którzy nie pozwolił na łamanie prawa oraz stworzenie zagrożenie dla innych użytkowników dróg.
Gdańsk -
Policjant po służbie zatrzymał poszukiwaną parę
Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Dowiódł tego jeden z funkcjonariuszy z tczewskiej komendy. Wczoraj po skończonej służbie policjant na ulicy Paderewskiego zauważył, a następnie zatrzymał 33-letnią kobietę oraz 30-letniego mężczyznę, którzy byli poszukiwani. Dzisiaj zatrzymana para trafi do Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim oraz w Gdańsku.
Tczew -
Odprawa roczna w pruszczańskiej komendzie
W Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odbyła się odprawa roczna, w której uczestniczyła insp. Ewa Pachura, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz kierownictwo i funkcjonariusze miejscowej komendy. Podczas odprawy podsumowano i omówiono pracę całej jednostki.
Pruszcz Gdański -
Odprawa roczna nowodworskich policjantów
W poniedziałek 3 lutego 2020 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się roczna odprawa służbowa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewy Pachury. Na spotkaniu podsumowano i omówiono wyniki jednostki za rok ubiegły i przedstawiono priorytety do realizacji na rok 2020. Komendant złożyła również podziękowania na ręce kierownictwa komendy w Nowym Dworze Gdańskim, za zaangażowanie w wykonywaniu swoich obowiązków przez wszystkich policjantów i pracowników policji.
Nowy Dwór Gdański -
Potrącenie pieszego w Wejherowie
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na ul. Św. Jana. Ranny pieszy mężczyzna został przewieziony do szpitala. Teraz mundurowi będą wyjaśniali dokładnie okoliczności zdarzenia.
Wejherowo -
Policjanci zatrzymali w pościgu złodziei paliwa
Dzisiejszej nocy policjanci z Posterunku Policji w Skarszewach zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa. Sprawcy zostali zatrzymani podczas pościgu. Funkcjonariusze znaleźli w aucie kradzione paliwo oraz zabezpieczyli ukryte pod siedzeniem tablice rejestracyjne, które użyte zostały w czasie kradzieży.
Starogard Gdański