Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Służba w Policji wymaga stałego doskonalenia zawodowego
W Gdańsku, przy ulicy Harfowej 60 kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, pod okiem specjalistów z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi odbyła szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Dodano: 02.02.2024 KWP Gdańsk -
Policjanci udaremnili jazdę dwóm kierowcom
Policjanci drogówki udaremnili dalszą jazdę 21-latkowi z Bydgoszczy, który nie posiadał uprawnień do kierowania, a wstępne badanie śliny wykazało obecność metamfetaminy. Młody kierowca przy sobie miał też kilka porcji środka psychotropowego, za co usłyszał już zarzut. Kolejny wyeliminowany z ruchu to 26-letni gdańszczanin. Mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie pod wpływem marihuany, a za jazdę przez Sopot z prędkością 97 km/h został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych i 11 punktami.
Dodano: 02.02.2024 Sopot -
Kierowca audi bez rejestracji daleko nie zajechał. Został zatrzymany, był pod wpływem amfetaminy, miał ją przy sobie i w aucie
28-latek z Prabut wpadł w ręce miejscowych funkcjonariuszy, bo jechał audi bez tablic rejestracyjnych. Jak wstępnie wykazało przeprowadzone badanie, mężczyzna kierował autem pod wpływem amfetaminy i na dodatek ją posiadał. Podróż zakończył w celi na komendzie. Jego zachowanie znajdzie swój finał w sądzie.
Dodano: 02.02.2024 Kwidzyn -
Nietrzeźwy kierowca w Biernatce uderzył w drzewo, zostawił na drodze samochód i poszedł do rodziców
Ponad 1,5 promila alkoholu miał w organizmie mieszkaniec gminy Czarne, który dziś w nocy w miejscowości Biernatka uderzył osobowym volkswagenem w drzewo, a rozbity samochód zostawił na drodze. Policjanci z Czarnego szybko ustalili, kto jest właścicielem auta i zatrzymali go w pobliskiej miejscowości w domu jego rodziców. Samochód został odholowany na policyjny parking, a kierowca zatrzymany do wyjaśnienia. Badanie alkotestem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, dodatkowo od kierowcy została pobrana krew do badania. Okazało się również, że 24-latek nie posiada prawa jazdy, a jego samochód nie miał ważnych badań technicznych. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, odpowie również za wykroczenia, jakim jest brak uprawnień do kierowania samochodami i spowodowanie kolizji drogowej.
Dodano: 02.02.2024 Człuchów -
Policjanci wczoraj zatrzymali dwie kolejne osoby z narkotykami, jedna z nich była poszukiwana listem gończym za przestępstwa narkotykowe i przeciwko mieniu
Policyjny patrol prewencji ponownie zatrzymał dwie osoby posiadające narkotyki. Obaj mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Niebawem zostaną przesłuchani i niewykluczone, że usłyszą zarzuty. Jeden z mężczyzn jak się okazało był osobą poszukiwaną listem gończym, za wcześniej popełnione przestępstwa.
Dodano: 02.02.2024 Wejherowo -
Podsumowanie konkursu plastycznego „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"
Policjanci zorganizowali dla podopiecznych konkurs plastyczny w czasie ferii zimowych p.n. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", którego podsumowanie odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie. Oceniający prace zaskoczeni byli kreatywnością młodych ludzi.
Dodano: 02.02.2024 Kościerzyna -
Młodzieżowa grupa S.W.A.T. z Chojnice odwiedziła policjantów
Młodzieżowa grupa S.W.A.T. z Chojnic już teraz zastanawia się nad wyborem przyszłej drogi życiowej. Wizyta w chojnickiej jednostce to dobra okazja do przybliżenia młodym ludziom pracy funkcjonariuszy, którzy otworzyli przed nimi kulisy codziennej pracy policjantów. Wybór zawodu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka.
Dodano: 02.02.2024 Chojnice -
Poszukiwanego nie było, ale były narkotyki. Policjanci zatrzymali 43-latka ze Słupska
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 43-letniego słupszczanina, w związku z posiadaniem ponad 40 gramów amfetaminy. Mundurowi zapukali do drzwi mieszkania, w którym według ich ustaleń miała przebywać osoba poszukiwana, jednak nie zastali jej tam. Uwagę kryminalnych zwrócił inny nerwowy lokator, który jak się okazało stresował się wizytą policjantów z uwagi na schowane w mieszkaniu narkotyki.
Dodano: 02.02.2024 Słupsk -
Pijany bez uprawnień spowodował kolizję
Policjanci z Chojnic wyjaśniają okoliczności kolizji, do której doszło wczoraj wieczorem na miejscowości Kruszka. Kompletnie pijany i bez uprawnień 46-latek kierując toyotom, uderzył w tył jadącego przed nim pojazdu. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu, okazało się, że ma on blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, teraz grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 02.02.2024 Chojnice -
Areszt dla 30-latka, który nie zatrzymał się do kontroli, ukrywał się przed policjantami, napadł i znieważył mundurowych podczas zatrzymania
21 stycznia, o godz. 21.40, w Wierzchucinie, kierujący skodą nie zastosował się do poleceń policjantów puckiej drogówki i oddalił się z miejsca kontroli. Jak ustalili mundurowi, 30-letni kierujący, mieszkaniec powiatu wejherowskiego, posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Puccy mundurowi wszczęli poszukiwania i zawiadomili o zdarzeniu sąsiednie jednostki.
Dodano: 02.02.2024 Puck