Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Udaremniony przemyt – papierosy były ukryte w specjalnie skonstruowanych deskach
Próbę przemytu ponad 3 mln papierosów, wartych ok. 2,3 mln zł udaremnili funkcjonariusze gdańskiego CBŚP i pomorskiej KAS. Kontener z papierosami przypłynął do gdańskiego portu z Rosji. Skarb Państwa mógł stracić na tej próbie przemytu prawie 4 mln zł. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście.
CBŚP -
Podsumowanie pracy malborskiej policji w 2019 roku
W środę w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku odbyła się odprawa roczna, w której uczestniczyli Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego w Gdańsku insp. Ewa Pachura oraz insp. Robert Sudenis. Podczas spotkania omówiono efekty pracy policjantów, statystykę odnoszącą się do stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu malborskiego, największe sukcesy w 2019 oraz priorytety na 2020 rok.
Malbork -
Dorobił sobie klucze i okradł mieszkanie
Dzięki pracy puckich kryminalnych możliwe było zatrzymanie sprawcy kradzieży z włamaniem. 31-latek dorobił klucze do jednego z mieszkań w Pucku, które w ubiegłym roku remontował. Na początku stycznia br. włamał się do tego mieszkania i okradł je na 9 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Puck -
Policjanci szukają świadków potrącenia pieszej w Czarnem
Policjanci z Człuchowa pracowali wczoraj przy wypadku z udziałem pieszej, na ul. Młyńskiej w Czarnem, gdzie kierujący samochodem ciężarowym z przyczepą potrącił na przejściu dla pieszych 21-letnią mieszkankę Czarnego i dojechał w kierunku Szczecinka. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu kierowcy samochodu ciężarowego.
Człuchów -
"Zabłyśnij" - wspólne działania policji i szpitala
Słupscy policjanci przyłączyli się do akcji „Zabłyśnij” zorganizowanej przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku. W trosce o bezpieczeństwo obywateli, pacjenci i osoby odwiedzające chorych otrzymali opaski odblaskowe. Zarówno policjanci, jak i pracownicy szpitala informowali o tym, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. W czasie działań przekazano 100 opasek. W najbliższym czasie akcja zostanie powtórzona.
Słupsk -
Policjanci z grupy SPEED działali na terenie powiatu wejherowskiego
Wczoraj 29 stycznia, policjanci należący do grupy SPEED pojawili się na terenie powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze z Gdyni i Kartuz oraz lokalni policjanci przez kilka godzin czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg naszego powiatu. Policjanci skontrolowali 46 kierowców. Ujawniono 44 wykroczenia. W jednym przypadku przyczyną zatrzymania do kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Za kierownicą może usiąść po upływie trzech miesięcy.
Wejherowo