Zatrzymani za posiadanie znacznej ilości amfetaminy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymani za posiadanie znacznej ilości amfetaminy

Data publikacji 13.05.2021

Dwóch mieszkańców Sztumu zostało zatrzymanych w związku z posiadaniem znacznej ilości amfetaminy. Pierwszy z zatrzymanych do kontroli drogowej, 26-latek posiadał przy sobie narkotyki, jednocześnie będąc pod ich wpływem. Z kolei drugi zatrzymany mężczyzna, 43-latek, był poszukiwany do odbycia kary 14 miesięcy pozbawienia wolności. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek kryminalni, którzy pracowali nad sprawą narkotykową dowiedzieli się, o tym, że 26-letni mężczyzna przewozi w swoim aucie narkotyki. Policjanci zlokalizowali osobowego forda i zatrzymali jego kierowcę do kontroli drogowej. W trakcie interwencji, w samochodzie mężczyzny funkcjonariusze znaleźli amfetaminę. Policjanci sprawdzili również trzeźwość kierowcy, tester wykazał, że 26-latek znajduje się pod wpływem tego narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci do prowadzonej sprawy w domu 26-latka, zatrzymali 43-latka, który porcjował narkotyki. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 14 miesięcy pozbawienia wolności.

 Kryminalni łącznie zabezpieczyli ponad 800 porcji amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 25 tys. zł. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza, która zebrała niezbędny materiał dowodowy. Zatrzymani noc spędzili w policyjnej celi. Wczoraj zostali przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Dziś Prokuratura Rejonowa w Kwidzynie złożyła wniosek do Sądu Rejonowego w Kwidzynie o tymczasowy areszt dla podejrzanych na okres trzech miesięcy.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 Dodatkowo 26-latek stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem narkotyków.