Wiadomości

36-latek spowodował pożar w sklepie – został zatrzymany

Data publikacji 13.05.2021

Wczoraj policjanci zatrzymali 36-latka w związku z pożarem w sklepie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nadpaleniu uległy regały sklepowe. Straty są jeszcze szacowane. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.

Wczoraj wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał informację o pożarze, do którego doszło w jednym z marketów spożywczych na terenie miasta.  Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 36-latek polał świece cieczą łatwopalną i podpalił. Ogień zaczął się szybko rozprzestrzeniać na pobliskie regały z produktami. Na szczęście został szybko ugaszony. Podpalacz został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze doprowadzili go do pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Straty, które spowodował mężczyzna są jeszcze szacowane. Sklep został zamknięty po tym pożarze z uwagi na duże zadymienie.

Niebawem 36-letni mężczyzna zostanie przesłuchany i niewykluczone, że usłyszy zarzuty. Za przestępstwo zniszczenia mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony