Kryminalni zatrzymali pijanego kierowcę, który był poszukiwany - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kryminalni zatrzymali pijanego kierowcę, który był poszukiwany

Data publikacji 05.05.2021

Wczoraj kryminalni z komisariatu na Śródmieściu doprowadzili do policyjnego aresztu 60-latka, który był poszukiwany. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, podczas gdy kierował samochodem. W trakcie kontroli okazało się, że poszukiwany mężczyzna jest pijany i nie miał uprawnień do kierowania. Kierującemu grozi teraz kara wieloletniego pozbawienia wolności, a także sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wczoraj rano kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zdobyli informację, że w rejonie dzielnicy Stogi samochodem marki Fiat Seicento kieruje mężczyzna, który jest poszukiwany. Policjanci zatrzymali ten pojazd do kontroli. Podczas sprawdzania tożsamości mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że 60-latek z Gdańska nie ma uprawnień do kierowania. Ponadto jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz do osadzenia w zakładzie karnym, celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 90 dni za przestępstwo kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Dodatkowo badanie wykazało, że 60-letni gdańszczanin był pod wpływem dwóch promili alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dziś zgodnie z dyspozycją sądu mężczyzna zostanie przewieziony do zakładu karnego.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, grzywna, a także zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.