Wypadek z udziałem motocyklisty i pasażera. Obaj jechali bez kasków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wypadek z udziałem motocyklisty i pasażera. Obaj jechali bez kasków

Data publikacji 04.05.2021

Motocyklista i jego pasażer trafili do szpitala, po tym gdy kierowca motocykla z nieustalonych przyczyn na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w zaparkowany samochód. Oboje nie posiadali kasków i w wyniku doznanych obrażeń zostali zabrani do szpitala. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zdrowy rozsądek – życie jest tylko jedno!

Nowodworscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miniony weekend w miejscowości Krynica Morska. 33 letni kierowca motocykla, na  łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu , wjechał na teren posesji i uderzył w zaparkowany na niej pojazd. Kierowca oraz pasażer motocykla jechali bez kasków, w wyniku uderzenia zostali ranni i z obrażeniami głowy i zostali przewiezieni do szpitala.

Kierowco, pamiętaj

Motocyklista w konfrontacji z samochodem bądź nieruchomą przeszkodą zazwyczaj nie ma szans. Przed urazami chroni go jedynie kask, profesjonalny strój, ale przede wszystkim zdrowy rozsądek. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Od właściwego ubioru często zależy zdrowie, a nawet życie motocyklisty.

Warto pamiętać o 5 podstawowych zasadach

1. Właściwe przygotowanie sprzętu

2. Odpowiednia pogoda do jazdy

3. Właściwe ubranie

4. Poszanowanie przepisów ruchu drogowego

5. Szacunek dla wszystkich uczestników ruch

  • policjant kuca przy motocyklu