Wiadomości

Miał być na kwarantannie, a jechał pijany samochodem-zatrzymał go dzielnicowy

Data publikacji 04.05.2021

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Czersku - mł.asp. Marcin Jagodzinski zatrzymał kierującego, który prowadził auto w stanie nietrzeźwości. W trakcie kontroli okazało się, że 47-latek nie tylko prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, ale też załamał nakaz odbywania kwarantanny domowej. Policjanci w najbliższym czasie przedstawią zarzuty temu mężczyźnie, który wsiadł za kierownice auta mając prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mundurowi poinformowali o tej sytuacji sanepid, a także skierują wniosek do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenie dotyczące złamania zasad kwarantanny oraz spowodowania kolizji drogowej.

Dzielnicowi podczas pełnienia służby obchodowej podejmują szereg czynności służbowych mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom.

W trakcie takiej służby dzielnicowy z Czerska na trasie pomiędzy Gutowcem, a Czerskiem zauważył leżący w rowie pojazd, a obok niego dwóch stojących mężczyzn. Funkcjonariusz natychmiast podjął interwencję, aby udzielić pomocy uczestnikom zdarzenia drogowego. Na szczęście po wstępnej weryfikacji okazało się, że nikomu się nic nie stało. W trakcie rozmowy, dzielnicowy od osób podróżujących tym pojazdem poczuł wyraźny zapach alkoholu. Na miejsce za pośrednictwem dyżurnego wezwał patrol, który przeprowadził badanie alkomatem obu mężczyzn. Jak się okazało po ustaleniu dokładnych faktów, kierujący mazdą miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a pasażer prawie 2,5 promila. Jakby tego było mało, po dokładnej weryfikacji tożsamości podejrzewanego o kierowanie po pijanemu okazało się, że powinien on właśnie odbywać obowiązkową kwarantannę.

Funkcjonariusze powiadomili o tym fakcie Powiatowego Inspektora Sanitarnego, a także skierują w tej sprawie do sądu wniosek o ukaranie. Kierowcy mazdy grożą teraz wysokie kary finansowe, utrata prawa jazdy oraz 2 lata pozbawienia wolności.

Ponadto w trakcie weekendu majowego policjanci z powiatu chojnickiego zatrzymali kolejnych 3 kierowców, którzy nie zważając na przepisy wsiedli za kierownicę auta w stanie nietrzeźwości oraz jednego z podwójnym zakazem sądowym.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!