Wiadomości

Policjanci zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwemu sprawcy wypadku drogowego

Data publikacji 04.05.2021

Bytowscy policjanci wyjaśniali okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Studzienice — Kłączno. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierujący audi, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Okazało się, że 28-latek w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Mundurowi apelują o ostrożność za kierownicą. Za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 3.30 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Studzienice — Kłączno. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, wstępnie ustalili, że kierujący audi, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Niestety w związku z obrażeniami, pasażerka pojazdu została przewieziona do szpitala. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 28-letniego kierującego i okazało się, że w organizmie ma ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W najbliższym czasie mieszkaniec powiatu kościerskiego zostanie przesłuchany. Po zebraniu materiałów śledczy najprawdopodobniej przedstawią mu zarzut, a za swoje czyny odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze, pracując na miejscu, zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz opisali uszkodzenia pojazdu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o rozwagę oraz ostrożność na drodze.