Wiadomości

Na drodze zapalił się samochód. Dzięki pomocy innych kierowców policjanci ugasili pożar

Data publikacji 04.05.2021

Lęborscy policjanci ugasili pożar samochodu, który zapalił się na DW214 w pobliżu miejscowości Białogarda. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych i zaangażowaniu w akcję innych kierowców, którzy przekazali swoje gaśnice, do czasu przyjazdu straży pożarnej niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

W sobotę po południu lęborscy policjanci wracając ze służby w Łebie, na drodze W214 w pobliżu Białogardy, zauważyli stojącego na poboczu volkswagena z powiatu bytowskiego, spod maski którego wydobywały się kłęby dymu. Właściciel tego auta bezskutecznie próbował ugasić pożar. Mundurowi zareagowali błyskawicznie, zabezpieczając miejsce zdarzenia, wyjmując z dwóch radiowozów, którymi się przemieszczali gaśnice i przystępując do akcji. To jednak nie wystarczyło, dlatego mundurowi wstrzymali ruch na drodze, uzyskując od przejeżdżających nią kierowców kolejne gaśnice. W międzyczasie policjanci skontaktowali się ze strażą pożarną, wskazując dokładną lokalizację miejsca zdarzenia. Jak się okazało, właściciel volkswagena, nie znając terenu, przekazał straży błędne informacje, co opóźniło ich przyjazd. Na szczęście z pomocą mundurowym ruszyli inni kierowcy, przekazując łącznie 8 gaśnic. Dzięki temu pożar został ugaszony i nikt nie odniósł obrażeń.

Policjanci dziękują wszystkim uczestnikom tego zdarzenia za pomoc i zaangażowanie w tę akcję. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych i kierowców, którzy przekazali im swoje gaśnice, niebezpieczeństwo w porę zostało zażegnane.