Wiadomości

Pomorscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podczas długiego weekendu.

Data publikacji 04.05.2021

Mimo niesprzyjającej aury między 30 kwietnia a 3 maja na pomorskich drogach dało się zauważyć wzmożony ruch. W zeszłym roku podczas długiego majowego weekendu na terenie naszego województwa zginęły cztery osoby. W tym roku jedna. Niestety ujawniono więcej osób kierujących pojazdem pod wpływem alkoholu.

W piątek, 30 kwietnia na terenie całego województwa dało się zauważyć wzmożony ruch oraz większą niż zazwyczaj liczbę policjantów ruchu drogowego. Na pomorskich drogach było bezpieczniej niż w zeszłym roku. Doszło do 13 wypadków w których zginęła 1 osoba. Podczas majowego weekendu  2020 zginęły 4 osoby. Niestety zwiększyła się liczba kolizji. W roku 2020 doszło do 187 zdarzeń drogowych w wyniku których powstały straty materialne. W tym roku policjanci wyruszali do obsługi kolizji 228 razy.

Zwiększyła się liczba kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. W roku 2020 policjanci zatrzymali 53 nietrzeźwych kierujących. W tym roku w 63 przypadkach badanie kierującego alkomatem wykazało stan po spożyciu alkoholu.