Wiadomości

Jeden dzień, dwa odnalezione samochody. Oba kradzione

Data publikacji 30.04.2021

Dwa kradzione samochody BMW X1 w odstępie zaledwie kilku godzin odzyskali 29 kwietnia funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Kierowca jednego auta wpadł niedaleko Bydgoszczy, drugiego zatrzymano koło Pruszcza Gdańskiego. Obaj to mieszkańcy Gdyni.

Najpierw strażnicy graniczni wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku skontrolowali w powiecie nakielskim BMW prowadzone przez 48-latka. Samochód miał uszkodzony zamek w drzwiach po stronie kierowcy. Funkcjonariusze sprawdzili dane pojazdu w systemach informatycznych. Okazało się, że BMW figurowało tam jako skradzione w ubiegłym tygodniu w Berlinie.

W tym samym mieście dokonano kradzieży drugiego BMW, które funkcjonariusze zatrzymali kilka godzin później koło Pruszcza Gdańskiego. Również ten samochód miał uszkodzony zamek, dodatkowo zamontowano w nim polskie tablice rejestracyjne. Oryginalne niemieckie strażnicy graniczni znaleźli za przednimi fotelami. Kierowcą pojazdu był 55-letni mieszkaniec Gdyni. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Łączną wartość samochodów szacuje się na 110 tys. zł. Dalsze postępowanie prowadzą funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim.

 

Powrót na górę strony